Tartu maakonna füüsika- ja keemiaõpetajate koolituspäev Elva Gümnaasiumis
07. jaanuar 2020Vaadatud 115 korda

Autor: Geil Siim

Õpetajate Geil Siimu ja Kaja Kalmuse eestvedamisel kogunesid juba neljandat aastat järjest talve vaheaja viimasel reedel Elva Gümnaasiumisse  Tartu maakonna füüsika- ja keemiaõpetajad ning teadushuvilise õpilased, et koos veeta harivat koolituspäeva.

Füüsikaõpetajate päeva esimene pool möödus olümpiaadiülesannete lainel. Koit Timpmanni köitvad optikakatsed ei jätnud kedagi külmaks, igaüks sai jälle suure koguse uusi ja põnevaid ideid.

Keemiaõpetajad ja -õpilased alustasid päeva Tööinspektsiooni inspektor Indrek Avi ettekandega „Ohtlike kemikaalide ohutu kasutamine keemiakabinetis“, milles anti ülevaade kemikaalide mõjust tervisele. Selgitati kemikaalide ohupiktogrammide tähendust ja ohutuskaardil sisaldav info vajalikkust ning võimalusi, kuidas riske vähendada.

Järgnes praktiline õpe, kuidas efektiivsemalt keemiaolümpiaadiks valmistuda. Tartu Ülikooli lektori Ida Rahu abi ja selgitustega lahendati ülesandeid tiitrimise ja aine valemite määramise kohta.

Koolituspäeva teises osas külastati koos Tõravere Observatooriumi, kus täheteadlane Kalju Annuk andis põhjaliku ülevaate kosmoloogia ABCst.

Tagasiside koolituspäevale oli igati positiivne, uuel aastal kohtume taas!

LO2TE töörühm tänab kõiki panustajaid!