Mis siia kirjutatud on? Teise mälumängu tulemused
06. detsember 2019Vaadatud 281 korda

Mis siia kirjutatud on?
Autor: Mare Lillak

3. ja 4. detsembril toimusid  mälumängud 4.-12. klassidele. Kiidan 4.-6. klasse, sest kõik olid välja pannud oma võistkonnad.

Seekord olid küsimused loodusest, jõuludest ning rubriigist varia. Neli võistkonda arvas ära, et tuntud jõululaulu “Aisakell” lauldi rootsi keeles. Liikuma Kutsuva Kooli logo oli tuttav kuuele võistkonnale. Ühtegi õiget vastust ei tulnud küsimusele, kes on pistrik. Teised küsimused tundusid olevat lihtsamad.

Nooremate hulgas sai seekord 1. koha 4.a võistkond koosseisus Merilin Sarapuu, Gerda Joanna Nurmoja, Mai Mirtel Umblia ja Helene Pihlap. 2.-3. kohta jäid jagama 6.a ja 6.b klass. Otsustavaks sai lisaküsimus, mille tulemusena kuulub 2. koht 6. b õpilastele Vanessa-Elora Mats, Evelin Pekk, Ingrid Hiiemäe, Lisete Ool. Täname õpetajaid Sirje Alikat ja Irena Lümatit, kes vabatahlikena abiks olid.

Vanemate klasside viieteistkümnest võistkonnast oli nagu eelmiselgi korral kohal kaksteist. Raskemaks osutusid järgmised küsimused:

Miks ei ehitata jäämägede või liustike peale päikesepaneele, kuigi on teada, et liustike sulamine on suur probleem?

Ühe teksapaari tootmiseks kulub 6,8 kg puuvilla, kuid mitu liitrit vett kulub  6,8 kg puuvilla kasvatamiseks?

Juuliuse kalendri järgi peetakse jõule hiljem kui meil Eestis. Millal tähistavad  vene õigeusklikud esimest jõulupüha?

See on ainuõõsne loom, kelle teaduslik nimi on eesti keeles meririst, aga meie kultuuriloos on tegemist 1925. aastal Elva kolinud kuulsa näitekirjaniku pseudonüümiga. Tal on Elvas omanimeline tänav. (Küsimuse esitas õppejuht).

7.-12. klasside seas võitsid 8.b mälumängurid koosseisus Frank Tigane, Anete Saadjärv, Reliia Inso ja Mariette Pennar. Teiseks jäi 7.b klassi võistkond, kuhu kuulusid Joonas Vähi, Romet Sebastian Õis, Mereli Mõttus ja Triin Siim. Võitjaid said auhinnaks Apollo kinkekaardi ja teisele kohale jäänud mälumängurid ristsõnamõistatused.

Teise koha saanud 7.b võistkond
Autor: Mare Lillak