Heategevuslik jõululaat
29. november 2019Vaadatud 322 korda

Mis laadi üritusega on tegu?

Elva Gümnaasiumi jõululaat on aastaid kestnud vahva traditsioon. Õpilastel on võimalik kodus koos vanematega või koolis koos klassikaaslaste ja õpetajatega meisterdada kingitusi ja maiustusi, mida laadal müüakse. Laadal on olnud alati ka heategevuslik roll. Erinevatel aastatel on olnud erinevad eesmärgid, kuid alati on laadal saadud tulu kas täies mahus või osaliselt kasutatud heategevuslikul eesmärgil. See on suurepärane võimalus juhtida õpilaste tähelepanu nõrgematele ja abivajajatele. Lapsed mõistavad, et aitamiseks ei ole vaja palju teha, piisab sellest, kui märgatakse ja inimesed panustavad sel määral, milleks just nemad on võimelised.

Missugune heategevuslik eesmärk on laadal?

Sel aastal on laadal kaks heategevuslikku eesmärki. Kuna kooli õpilasaktiivi esitatud  projekt “Tartu maantee roheala liikumispark” võitis kaasava eelarve ideekonkursi, siis oleme sel õppeaastal otsustanud kõik kooli ühepäeva kohvikutest ja laatadest saadud tulu suunata liikumispargi ehitusse. See on kogu koolipere ühine eesmärk ja unistus, mille poole samm sammult liigume. Õpilasaktiivi isadepäeva ja mardipäeva kohvikutes kokku teenisime liikumispargi jaoks 410 eurot ning kendama lahingu kohvikus 154 eurot. Ka lapsevanemad ja kogukonna liikmed saavad toetada selle idee elluviimist, kandes Elva valla kontole EE061010102018797002 annetusi märksõna all “liikumispark”.

Kellele on heategevus suunatud ning mis laadi kingitusega on tegu?

Teine eesmärk on koguda raha, et noor ellu suunduv vend saaks oma perekodus kasvavatele õdedele-vendadele kinkida jõuludeks kas mõne arendava mängu või elamuse. Selleks on laadal kogumiskast infoga, kuhu raha täpsemalt kasutatakse ja kõik laadale tulnud inimesed saavad võimaluse seda noort inimest toetada. Loomulikult ei soovi Tiit (nimi muudetud) lihtsalt niisama raha saada, tema on olnud kooli huvijuhile abiks laada planeerimisel ja ettevalmistavas töös. Koos noormehega on kirjutatud esinejatele ja helitehnikutele, pandud kokku kava ning kujundatud kuulutus. Õpilasel valmib selle projekti käigus praktiline uurimistöö, mis on 11. klassis kohustuslik programmi osa.

Kui suur summa soovitakse kokku saada?

Tiidu üheks ideeks on kinkida väiksematele õdedele-vendadele lõuendil perepilt suurusega 150X100 cm, mille tegemine maksab 100 eurot.

Kas selliseid üritusi on EG-l ka varem olnud ja milline on olnud tagasiside?

Jõululaat on traditsiooniline Elva Gümnaasiumi sündmus, mida oodatakse ja millest meeleldi osa võetakse. Alati leidub toredaid õpilasi ja lapsevanemaid, kes on nõus ise midagi meisterdama, seda müüma ja saadud tulu heategevuslikul eesmärgil kasutama.

Millal ja kus toimub laat sel aastal?

Laat toimub Elva Kultuurimaja uuel väljakul kolmapäeval, 11. detsembril  kell 18.00-19.00. Laadale ootame kõiki valla elanikke nii vanu kui noori. Igal aastal on olnud laste müüdava kauba valik nii lai, et paljud on leidnud oma lähedastele jõulukingituse just meie laadalt.

Keda oodatakse laadale kauplema?

Laadale kauplema oodatakse Elva Gümnaasiumi õpilasi enda valmistatud toitude, maiustuste ja käsitööga.

Kuidas on kavandatud laada meeleolu loomine?

Kultuurimaja ees on suurepärased võimalused esinemisteks. Sel aastal on kokku pandud kooli õpilaste poolt esitatavatest kavadest programm. Laada lõpetavad Zerkala tantsijad tuleshowga.

Küsimused esitas ja plakati kujundas Elva Gümnaasiumi mittestatsionaarse osakonna 11. klassi õpilane Kuldar Liivat.