Spordinädal Elva Gümnaasiumis
01. oktoober 2019Vaadatud 979 korda

Spordinädalal avati Puiestee majas kunstinäitus, mis on inspireeritud spordist. Vahvasse “spordielukasse” on sisse kirjutatud üks spordiala või spordiga seotud sõna, mille ümber on loodud põnev visuaal.

ESMASPÄEV:

Nädal algas slackline koolitustega mõlema koolimaja ees ning 10. klass tegi tutvust jiu jitsuga. I kooliastme õpilastele algas spordinädal traditsioonilise matkaga “Tere sügis”.

TEISIPÄEV:

Teisipäeval tutvustas SA Elva Kultuur ja Sport spordijuht Madis Šumanov 1. - 6. klassi õpilastele kahe pika vahetunni ajal jooga harjutusi. Tenniseklubi treener Toom Tani õpetas tennise tagantkäelööki tüdrukutele - tublid tüdrukud tabasid täpselt! Ka 9. klassi poisid said proovida eestkäe lööki. 7. klassi tunni viis läbi Priit Simson, kes rääkis liikumise vajalikkusest ja viis läbi jooksuharjutusi

KOLMAPÄEV:

Spordinädala kolmandal päeval käivitus algkooli majas kogu õppeaasta jooksul vältav programm, mille raames paigaldatakse iga kuu viimasel kolmapäeval koolimaja koridoridesse liikumismänge. Esimesena leidis kolmanda korruse koridoris oma koha mäng “Kalamees”, mis arendab laste funktsionaalse lugemise oskust, tasakaalu, koordinatsiooni ja füüsilist osavust. SK Jõusport treener Mihkel Ruut tutvustas III kooliastme õpilastele arendavaid jõuharjutusi, rääkis toitumisest ja kutsus lapsi treeningutele. Nõo Sulgpalliklubi treener Mati Soo õpetas 8. C klassile sulgpalli algtõdesid. Põnev mäng, mis arendab koordinatsiooni, kiirust ja osavust meeldis õpilastele väga.

NELJAPÄEV:

Spordinädala neljandal päeval selgus  1.-6. klasside teatevõistluse sarja "Kiired ja osavad" esimese etapi paremusjärjestus. Tundidesse tõid uusi põnevaid mänge ja harjutusi BC Elva mehed Madis Šumanov, Ramon Rantsus, Aare Paulov ja Priit Värv. 9. klassi tüdrukud said proovida ashtanga joogat inspireeriva ja alati särava Kertu Vuks juhendamisel.

REEDE:

Spordinädala lõppakordiks tulid Elva Gümnaasiumi õpilased koolinoorte maastikuteatejooksu meistrivõistlustelt medalitega -

I koht 6.-7. klasside võistkond

II koht 3.-5. klasside võistkond

10.-12. klasside võistkond

III koht 8.-9. klasside võistkond

Edukaid võistkondi saatsid Kaisa Karjane ja Ele Vool.

Kehalise kasvatuse tunnis tutvusid 10.-12. klasside õpilased keegliga. Elva linnastaadionil toimusid Elva lahtised MV kergejõustikus ning Puiestee koolimajas sai Teadlaste ÖÖ festivali osaleda lisaks kõigele muule põnevas pimevõrkpalli töötoas.