Ants Prüüs Intervjuu vilistlasega Ants Prüüs
13. november 2018Vaadatud 862 korda

Ants Prüüs

1. Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Peale kooli lõpetamist oli asi lihtne. Sügisel oli mind Punalipulisele Põhjalaevastikule vaja. Kui sealt tulema sain siis läksin kohe LIIALE. Sellest Liiale minekust sündis 3 tublit järeltulijat ja praeguseks ka juba 7 järel- järeltulijat. Samal ajal sai kuidagimoodi valmis ka oma onnike metsa ääres. Töökohtadega on asi nigel. Praegu käsil alles sisuliselt teine töökoht.

2. Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Kuna ma mitte midagi ei oska (kes oskab see teeb, kes ei oska see õpetab…..) siis olen kuri inimene ja kontrollin tuleohutusnõuete täitmist. Pere on väike, ainult 15 inimest, praegu kõik Eestis, ei ole veel pudrumägesid mujalt leidnud. Ennem oli üks hobidest jalgratas (Tartu Maratonidelt kuldmärgid käes), Sai ka mäesuuskadega Slovakkias käidud, nooruses peotantsu tehtud, vanaduses Nõo Vanatantsu Klubis. Praeguseks jäänud ainult lapselapsed, sõpradega saun ja sügiseti seenel.

3. Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Elva Gümnaasium on parim kool kus ma käinud olen, peale Elu Ülikooli.

4. Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.

Kooli ajal olin ma olude sunnil väga tagasihoidlik ja viks poiss (enda meelest), kuna ema ja papa töötasid mõlemad koolis ja iga väiksemgi patt kanti ette. Korra õnnestus kollektiivselt tollasele direktor Aavasalule veepomm pähe kukutada. Meie klass oli bioloogia kabinett II korrusel kantselei trepi kohal. All kantselei kõrval oli vene klass. Tüdrukud käisid vahetunni ajal trepil värsket õhku nautimas. Kellelgi tuli mõte neid natuke jahutada. Leidsime ühe veniva kummist asja (loodan, et õhupalli), lasime kraanist vett täis, sõlm peale ja ootame akna peal. lähebki uks lahti, sihtija oli täpne ja veepomm maandus täpselt pähe. Väljujaks oli aga direktor. Klass oli sekundiga poistest tühi. Süüdlased jäid leidmata.

5. Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Elva Gümnaasiumiga olen tihedalt seotud alates 1992 aastast. Õnneks või kahjuks pean silma peal hoidma mõlema maja tuleohutusnõuete täitmisel.

6. Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Unistada tuleb suurelt, aga ei tohi välja öelda, siis unistused ei täitu. Aga näiteks ümber maailma reisi võiks koos lähedastega ette võtta.

7. Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Loodan, et Elva gümnaasiumist saab Eesti mainekam kool.