KOOLI MUUSIKANÄDAL: show must go on! Vaadatud 6358 korda

- Kool meedias

Sellel aastal korraldati Elva Gümnaasiumis kevadine muusikanädal juba kuuendat korda. Toimus mitmeid üritusi, ühest meeldejäävamast annavad teada Kelly Kathriin Rebane, õpetaja Krista Ummik ja direktor Tarmo Post.

Kelly tegi üritusest kokkuvõtte: „9. aprillil toimus Sinilinnus noortebändide Rokiõhtu. Esindatud olid kõige lahedamad, vingemad ning kuulsamad bändid, esinejaid oli isegi Jõgevalt. Oma fännide rõõmuks astusid üles Night Felony, Exit Bänd, Ugandi, Kyberid, Riot Under the Carpet ja Rasked Keldrivatid.“

„Kõik muusikud olid tasemel ning esitasid kaasahaaravaid laule, mis pani publikul jalad tammuma. Esinejaid ei häirinud isegi paar katki läinud kitarrikeelt – show must go on!“

Rokkiva rahva seast võis leida ka inglise keele õpetaja Krista Ummiku ning direktori Tarmo Posti. Direktor soovis suisa bändidega lepingu teha ja koolikella asemel laulma kutsuda. Mida õhtu edasi, seda rajumaks muutus publik: seisti isegi toolidel, et kaasa elada, plaksutada ja laulda.

Direktor Tarmo Post: „Sain sellest kontserdist kõige positiivsema ja ehedama energialaengu – kõik, mis oli laval, jõudis 110% ka publikule kohale! Eriti jäi mällu aga kummitama „Taevatrepi“ versioon – (Gregory Hermet, Saskia Tullino, Egert Silk ja Guido Pütsepp). Soovin noortele edasipidiseks jõudu ning sellel ürituse kordamist ka järgmisel aastal.“

Ka õpetaja Krista Ummikule meeldis bändide kontsert väga: „Oli väga meeleolukas õhtu. Mul on südamest kahju kõigist nendest, kes seda kaunist üritust nautima ei saanud tulla.“

„Minu jaoks oli see kontsert kui rännak ajas sellesse eluperioodi, mil noorena sai EPA klubis tantsimas käidud: sume valgus, virtuooslikud muusikud ja heal tasemel rokkmuusika laval. On tavapärane, et need noored, kes koolist vabal ajal pilli õppimas ja harjutamas käivad, eristuvad selgelt ning paistavad silma ka korraliku käitumise ja heade hinnete poolest. Mis aga on kõige olulisem, need on emotsionaalselt intelligentsed, toredad ja abivalmid noored, kellega on ka väljaspool tunde huvitav vestelda.“

Kõikide laval olnud ansamblite puhul oli näha, et tegu polnud mitte ainult bändikaaslaste, vaid ka sõpruskonnaga, kes naudivad ühiselt veedetud aega. See meeldiv atmosfäär oli tajutav ka publikule saalis.

Gregory Hermeti vägev kitarrisoolo Led Zeppelini loos „Stairway to Heaven“ oli absoluutselt meisterlik, kõik oli paigas – nii pillimäng kui lava-show. Saskia Tullino sulnid flöödiviisid sundisid kuulama ja kruvisid pinget, Egert Silk oli trummide taga paljude bändide hing ja mootor. Silma paistis ka Exit Bänd, kellel ainsana oli laval naissolist, kes mehises seltskonnas tõeliselt eristus.

Oli raske uskuda, et laval on asjaarmastajatest noored muusikud, kuna tegu oli väga heade esituste ja hea muusikaga.

Merike Allik