PISA uuringu põhjal on Elva Gümnaasiumi õpilaste tulemused kõrged Vaadatud 1356 korda

- Uudis

Hiljuti avalikustatud ülemaailmse OECD rahvusvahelise õpioskuste uuringu PISA 2018 tulemuste kohaselt on Eesti põhikooliõpilaste oskused Euroopa absoluutses tipus, seda kõigis kolmes uuritud valdkonnas – matemaatikas, lugemises ja loodusteadustes. Eestis on tõusnud tippsooritajate ning vähenenud nõrkade tulemustega õpilaste osakaal. Uuringu tulemused osutavad sellele, et Eesti põhikoolid annavad ühtlaselt head haridust sõltumata lapse taustast.

PISA 2018 Euroopa riikide pingereas on Eesti 15-aastased noored nii lugemises, matemaatikas kui ka loodusteadustes esimesel kohal. Maailmas on meie õpilased lugemises viiendal, matemaatikas kaheksandal ning loodusteadustes neljandal kohal. Eesti kuulub maailma viie riigi hulka, kus on õpilased suutnud näidata koguni kahes valdkonnas varasemast paremaid tulemusi.

Hiljuti saabusid 2018. aasta PISA testide tulemused ja rõõm on teada anda, et meie kooli tulemused olid silmapaistvalt head. Elva Gümnaasiumi  õpilaste tulemused kõikides valdkondades olid kõrgemad kui OECD, Eesti ja Tartu maakonna keskmised. Kokku osales 2018 aasta põhiuuringus Elva Gümnaasiumist 29 õpilast.

Lugemine: 539 Elva Gümnaasium, Tartu maakond 534, Eesti 523 ja OECD 487.

Matemaatika: 548 Elva Gümnaasium, Tartu maakond 531, Eesti 531, OECD 489.

Loodusõpetus: 565 Elva Gümnaasium, Tartu maakond 543, Eesti 530, OECD 489.

Elva Gümnaasiumi tulemus loodusteadustes on aga enneolematult kõrge - 565 punkt!  Vahe Eesti tulemusega on täpselt 35 punkti mis võrdub ühe õppeaasta õpitulemusega.

PISAga uuritaks  kui hästi on noored valmis eesootavate väljakutsetega silmitsi seisma; kas  õpilased on võimelised analüüsima, põhjuseid leidma ja oma ideid esitama; kui võimekad on õpilased oma oskusi ja teadmisi reaalses elus rakendama.

Rohkem infot on leitav Innove koduleheküljel.