Märt- Kaarel Petser
Autor: Kätlian Kilvits

Rõõmu kirjutamisest! Vaadatud 3985 korda

- Uudis

Märt - Kaarel Petser 11. klassi humanitaarsuunast pälvis omaloomingukonkursil kirjatööga “Minu rõõm” linna ja maakonna gümnasistide arvestuses kolmanda koha.

Tartu Mart Reiniku eesti keele õpetajad korraldavad juba aastaid lühijutuvõistlust 4.-12. klassi linna ja maakonna õpilastele. Sel aastal oli teemaks “Mina ka”´- see oli inspireeritud 2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaastast, mis väärtustab meie järelkasvu nii looja kui publikuna ning seob kultuuri eri valdkondi.  Eraldi olid välja toodud alateemad, millest Märt - Kaarel valis teema “Minu rõõm”. Sel korral valisid klassikaaslased ise, kelle tööd konkursile saata. Klassi arvestuses sai Märdi töö enim punkte. Tore tõdeda, et noored ja žürii leidsid mõlemad jutust midagi, mis muljet avaldas.

Humanitaarsuuna õpilased võiksid olla julgemad ja ensekindlamad kirjutama, sest valides selle õppesuuna, peaks sõnalisest loomingust kujunema õpilastele ainult rõõm.

Märdi  tööd saab lugeda EG elektroonilisest  almanahhist.