Magus töötuba
Autor: A.Puusaag

Martsipanigalerii töötoad Vaadatud 3837 korda

- Uudis

Tartu mnt õppehoones algas jõuluootus eriti magusalt. Meile tuli külla Tallinna Martsipanigalerii ja viis läbi viis töötuba. Lastele näidati videot Martsipanigalerii väljapanekutest ja kujude voolimisest. Õpilased said degusteerida kolme erinevat martsipaniliiki. Lemmikuks osutus apelsinimartsipan. Esmane tutvus martsipaniga tehtud, jagati lastele voolimiseks 40 g martsipani. Galerii spetsialisti juhendamisel valmisid laste käe all põnevad martsipanifiguurid, mida galerii toiduvärvidega kaunistada sai. Valmis kujud said endale koduks väikese plastikkarbi. Nii mõnigi kuju leidis enne lapsega koju jõudmist tee hoopis kuju autori kõhtu... Palju elevust pakkus ka martsipani õnneloos, kus kaotajaid ei olnud. Samuti oli võimalik vahetundide ajal osta Martsipanigalerii tooteid.