Koolimaja klaaskoridori kerkinud jõulupuudemetsas saab näha ka omapärast puidust meisterdatud ja rahvuslikus stiilis kaunistatud kuuske.
Autor: Milvi Kapaun

Õpilased lasid kuuski luues fantsaasial lennata Vaadatud 4661 korda

- Kool meedias

Elva algkoolimaja klaaskoridor täitus advendiajaks imelike ja imeliste jõulupuudega, mis valmisid õpilaste loominguna.

Milvi Kapaun, Elva Postipoiss 9. detsember 2017

Erinevast materjalist ja omapärase tegumoega kuused meisterdati valmis 1. detsembril toimunud projektipäeval “Valmistume jõuludeks”. Tegutsemislusti ja põnevust jätkus kogu koolipäevaks ning et õppetöö meisterdamist ja fantaasialendu segama ei kipuks, jäeti ära ka koolitunnid. Kaasa lõid nii õpilased kui õpetajad, nõu ja jõuga oli abiks ka lapsevanemaid. Jõuludeks valmistumise ette võtnud kooli huvijuhtide Marge Järveoja ja Pille Rebase sõnul oli projektipäeva mõtteks pakkuda õpilastele koostöövõimalust ning kaunistada koolijmaja.

“Kaunistatud said ka koolimaja aknad ning iga klass valmistas endavalitud materjalist vähemalt 50 sentimeetri kõrguse kuuse. Oodatud oli laste loovus ja fantaasia,” rääkis Marge Järveoja. “Mõnusa töömeeleolu lõi öösel maha sadanud lumi ja mittehelisev koolikell. Esmakordselt korraldatud ja imetoredasti õnnestunud projektipäev annab indu korraldada selliseid päevi ka edaspidi.”

Omavalmistatud suurepäraseid jõulukuuski korraldajad edetabelisse ei reastanud, küll aga valiti äramärkimist väärivaks neist viis. Taaskasutusmaterjalist valmisid 2.b munakarpidest ja 5.a klassi ajalehtedest kuusk, looduslikku materjali oli oskuslikult kasutanud 6.d klass, 4.a klassi õpilased värvisid oma puidust meisterdatud jõulupuu rahvariiete triibuseeliku värvidesse ning 5.c klassil valmis õpilaste ja lapsevanemate koostöös lõngatuttidest kuusk.

“Kõik õpilased ja õpetajad andsid oma panuse toredasse jõuluettevõtmisesse ja nüüd on valminud fantaasiarikas kuusemets, mida võimalik imetleda kooli klaaskoridoris. Kindlasti ootame seda uudistama ka lapsevanemaid 12. detsembril toimuva jõulukontserdi ajal,” ütles Marge Järveoja.