Hetkede helinad Vaadatud 3365 korda

- Uudis

Elva Gümnaasiumi neidudekoor osales 11.02.2018  EV 100 kontserdil Viljandi Jaani Kirikus.

Kontserdi korraldas Eesti Naislaulu Seltsi  ja Toomas Voll.

Kontserdil esinesid Musamari koorikooli tütarlastekoor Tallinnast, Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri koor,  Elva Gümnaasiumi neidudekoor, Pärnu Muusikakooli tütarlaste koor Argentum Fox.

Dirigentideks Toomas Voll, Tiina Mee, Maarika Reimand, Merike Allik ja Rasmus Puur.

Kontserdi kavas olid Eesti autorite kooriteosed. Kõlas palju vanu tuttavaid laule  (C. Kreek “Meil aiaäärne tänavas”,R. Rannap “ Eesti muld ja eesti süda”) kui ka uusi koorilaule ( P. Rips-Laul “Läida küünal”  P. Laikre/M. Sadam “Mu kodu nii lihtsalt”)  Elva Gümnaasiumi neidudekoor laulis neli laulu   T. Voll / L. Kuningas “Kodu”, kaks laulu Juhan Liivi tekstidele   “ Ei ma mõista palvet teha”,  “Mis meil kaunis, mis meil kallis” ja Eve Saumetsa isamaaline laul “ Kaunis on Eestimaa” mis kõlas esmaettekandes.

Rasmus Puuri pani Jaani kirikus helisema ühendkoori  ja Viljandi Muusikakooli kammerorkestri  Nende esituses kõlas  Peep Sarapiku “ Ta lendab mesipuu poole”. See oli imeline lõppakord kontserdile.

Kontsert oli kingituseks Eesti Vabariigile 100ks sünnipäevaks.

Merike Allik