Leelo Suidt
Autor: Erakogu

Intervjuu vilistlasega Leelo Suidt Vaadatud 4949 korda

- 105 vilistlaslugu

1. Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?
Toredaid sündmusi on päris palju olnud: näiteks olin aastaaega Venemaal löökehitusel Volgodonskis, kus õppisime maalriks-krohvijaks ja töötasime ehitusel paljurahvusvahelises kollektiivis. Teenisime küll tagasihoidlikult, kuid olime töökad ja see andis meile vabu päeva, mis omakorda andis võimaluse reisida mööda Venemaad. Selgeks saime ka vene keele. Vägagi arendav oli töötada Elva koolis nii ajalooõpetajana kui huvijuhina. Palju põnevat sai korraldatud ja mul oli au kahte klassi juhendada, kust on tänaseni meeldivad kontaktid jäänud.
Muidugi õppimine Tartu Ülikoolis, kus üleminek taasiseseisvunud Eestile mõjutas igati ajaloo õppimist. Ja siis veel poliitikasse astumine on omajagu huvitavaid aastaid kaasa toonud-nii volikogus osalemine kui volikogu juhtimine 10 aastat. Vägagi põnev ja hariv oli kohaliku omavalitsuse teemadega tegeleda ja elvalastega suhelda. Ja muidugi juhtida Elva kultuurielu pea 20 aastat, rajada noortekeskus, edendada noorte huviharidust, olla väga toreda kollektiivi juht ja kaaslane. Rahvatants ja line tants on mind kõik need aastad saatnud . Lions klubi asutamine oli jälle uute toredate inimestega kohtumine ja koostöös põnevate sündmuste organiseerimine ning heade tegude tegemine. Ja isiklikult on mul tore poeg ja tema pere ja 2 väga armsat kaksikut seal peres, ning vahva õepere koos toredate noormeestega.
2. Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?
Praegu olen väikese Puhja lasteaia direktor ja hobideks ikka line ja rahvatants, lugemine, ujumine, aiatöö ja reisimine.
3. Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?
Kodune ja armas tunne…see on ikka 30 aastat olnud minu kool-nii õppides kui õpetades ja praegu vilistlasena löön ikka kaasa kooli tegevustes.
4. Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.
Olin õppeedukuselt keskmine, aga väga aktiivne juba siis nn. kooliõpilasesinduses kaasa löömas…siis juba nii pioneerina kui komsomolina. Palju põnevaid ettevõtmisi sai teoks. Üks kindel mälestus on kuulsast komsomolilaagrist Võrtsjärve ääres, mis sai nn.vene vastasuse pitseri ja loomulikult jõulupeod, mida sai korduvalt lavastatud ja organiseeritud. Igal juhul koolielu oli väga põnev..palju sai korraldatud ise ja ka osaletud erinevatel sündmustel ja õppimise püüdsin ka ikka korras hoida. Rahvatants ja seltskonnatants oli juba siis minu lemmikud.
5. Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?
Olen praegu nii Elva Gümnaasiumi vilistlaskogu liige kui Hoolekogu esimees.
6. Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?
Kindlasti rohkem reisida ja oma elamist korrastada.
7. Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.
Soovin, et Elva kooli olevik ja tulevik oleksid arengus, et koolist saaks uue valla keskne haridusasutus ja et minu side kodukooliga säiliks.