A klasside esinejad
Autor: Pille Rebane

See maa .. Vaadatud 3881 korda

- Kool meedias

Nii nagu igal inimesel on sünnipäev, on sünnipäev ka meie riigil. Eesti Vabariik 100 raames korraldab Puhja Gümnaasium tähtpäeva auks luulepõimikute konkursi "See maa .." Igast Tartumaa koolist saavad osaleda 1. - 3. klasside õpilased ühe luulepõimikuga.

Harjutamist alustati juba varakult. Vaatamata haigusepoiste tegutsemisele, said A, B, C ja D klasside ühistööna lastel selgeks neli imelist luulekava. A klasside luulekava esitasid: 1. klassist Kristiina Kallas, 2. klassist Gerda Joanna Nurmoja, 3. klassist Kristjan Keps, Karl Kelt, Keir - Christian Sugul, Grete Koppel ja Emili Mirtel Markov. Juhendajateks õpetajad Pille Rebane, Anne Koppel ja Anneli Puusaag. B klasside luulekava esitasid: 2. klassist Ebeli Rosete Vester, Anete Nigol, Joosep Ainso, Martin Lõhmus ja 3. klassist Laura Aigro, Kristela Puusepp, Joonas Pirksaar, Mathias Nahkur. Juhendajateks õpetajad Ave Sugul ja Margit Rego. C klasside luulekava esitasid: 1. klassist Ander Siida ja  Remo Kään, 2. klassist Kärt Hanni, Hiie Kisand ja Oliver Paumets, 3. klassist Katariina Viira, Karolin Piiber ja Harold-Aron Kangur. Juhendajateks õpetajad Anne Jaama, Anne Maidla ja Sirje Ruus. D klasside luulekava esitasid: 1. klassist Maris Parksepp, Raneli Brovin ja Thomas Patric Kolde, 2. klassist Mirtel Sikk ja Anette Suits, 3. klassist Liina Aunap, Herta Hiir ja Liisa Pajuste. Juhendajad õpetajad Karmen Luik, Aira Heletuli ja Annika Matrossov. Südamlikud luuletused ja imelised viisid ning ilmekas esitus paelus pealtvaatajaid.

Kõige originaalsema,  terviklikuma ja emotsionaalsema luulekava valis välja žürii, kuhu kuulusid õppejuht Ele Vool, raamatukoguõpetaja Taimi Juhkam, logopeed Sirle Mallo ja eesti keele õpetajad Eve Vaigu ning Ilme Mõttus. Žürii kiitis kõiki kavu ning andis kõikidele esinejatele näpunäiteid veel paremateks esitusteks. Žürii otsuse kohaselt sõidab 15. veebruaril meie kooli esindama A klasside õpilaste esituses kõlanud luulekava, mis paelus žüriid ilmekuse, terviklikkuse ja originaalse idee ning teostuse poolest.

Pöidlad pihku!