Autor: Evelin Toom

Autor: Eesti Teadusagentuur

2. kooliastme õpilased käisid Õpilaste Teadusfestivalil Vaadatud 2976 korda

- Uudis

4.-6. klasside õpilased osalesid 12. aprillil Õpilaste Teadusfestivalil Tartus Eesti Rahva Muuseumis. Õpilaste teadusfestival on pidu kõikidele teadushuvilistele – lastele ja õpilastele, õpetajatele ja lastevanematele. Festival toimub kord aastas aprillikuus.

Festivalil oli õpilastel võimalik tutvuda 100 erineva õpilaste teadustööga, kus sai vaadata katseid ja kuulata plakatettekandeid, vestelda projektide tegijatega (1.-12. klassi õpilastega), osaleda väga erinevates tegevus- ja töötubades, meisterdada endale midagi huvitavat, osaleda õnneloosis, tegeleda robootikaga, vaadata filmi, osaleda "Rakett 69" teadusteatris, kohtuda Hullu Teadlasega. Võimalus oli külastada ka ERM-is püsinäitust soodushinnaga, mida ka paljud meie kooli õpilased kasutasid.

Teise kooliastme õpilased olid seekord festivalil külalisteks ja hoidsid pöialt ka meie kooli väikestele 1.b klassi teadlastele. Iga õpilane sai sellelt õppekäigult enda jaoks uusi teaduslikke ja ka praktilisi oskusi. Eelkõige soovisime koguda uusi töötubade ideid meie kooli kevadiseks Miniteadusfestivaliks.

Tekst ja fotod: Evelin Toom

Autor: Evelin Toom