3.a Miniteaduskoolis Vaadatud 2291 korda

- Klassilood

Aprillikuu esimesel teisipäeval ootasid lapsed põnevusega Miniteaduskooli tunde. Esimene tund toimus füüsika klassis õpetaja Janno Mäeotsa juhendamisel. Kõigepealt tuli lastel voltida laev ja panna laevale nimi. Nüüd pidi iga laeva kapten nuputama, kui palju lasti (liiva) laevale laadida, et laev ikka veepeal püsiks, mitte põhja vajuks. Kõige nutikamat kaptenit nii tüdrukute kui ka poiste hulgast premeeriti magusa auhinnaga. Tunni lõpus said lapsed teada, et just sel põhjusel sõidavad teinekord praamid saarte vahel pooltühjana. Lihtsalt veetase ei luba rohkem sõidukeid praamile laadida.

Teise tunni viis läbi õpetaja Kaja Kalmus. Ootusärevalt panid õpilased selga laborikitlid. Üllatus oli suur, kui selgus, et uurima hakatakse õhu koostist. Lapsed ehitasid nö molekulidest lämmastikku ja teisi õhu koostises olevaid elemente. Läbi katsete selgusid ka elementide omadused. Tund tekitas lastes huvi keemia kui õppeaine vastu.