Tartumaa piirkonnapolitsei teatab Vaadatud 3145 korda

- Uudis

Mai algul kontrollis politsei Elva Gümnaasiumi Tartu mnt koolimaja juures jalgratastega kooli sõitnud laste jalgrataste korrasolekut ja kiivrite kandmist. Üle vaadati 132 jalgratast. Kiiver puudus 20 lapsel, kellel on seaduse järgi kiivri kandmise kohustus. Täiesti korras jalgrattaid oli 71. Signaalkell puudus 29 rattal, valge/punane esituli või helkur puudus 23 rattal, kodarahelkurid puudusid 19 rattal. Tuletame meelde, et turvaliseks liiklemiseks peaksid rattad olema täiesti korras, seda meie enda ohutuse tagamiseks. Paneme lapsevanematele südamele, et nad räägiksid oma lastele üle, milleks kiiver on vajalik. Linnapildis on endiselt näha lapsi, kellel on kiiver sõidu ajal jalgratta küljes, mitte peas.