II koha võistkond vabariiklikul finaalturniiril
Autor: Laur Nurme

ELVA GÜMNAASIUMI POISID TULID VABARIIKLIKUL FINAALTURNIIRIL HÕBEDALE Vaadatud 3254 korda

- Sport

4. mail toimus Eesti Koolisporti Liidu poolt korraldatud finaalturniir 4.-5. klassi poistele, kus olid esindatud kõigi maakondade võitjad ning lisaks veel Tallinna ja Tartu parimad koolid. Tartumaa meistrina said finaalturniiril õiguse osaleda Elva Gümnaasiumi poisid, kes olid asetatud väga tugevasse alagruppi. Esimeses kahes mängus ei saandu Elva poisid oma mängu hästi käima mistõttu tuli mõlemas mängus leppida viigiga. Kolmandas mängus alistati aga Põlva kool kindlalt 4:0 Karl Vahi ja Richard Siim Roosi väravatest ning seejärel ka Narva Pähklimäe Gümnaasium tulemusega 2:1 tänu Karl Vahi väravatele. Sellest piisas, et oma alagrupp võita ning asuda teiste alagruppide võitjatega esikolmiku kohtadele mängima. Esimeses kohamängus mindi vastamisi C-alagrupi võitnud Otepää Gümnaasiumi poistega ning kohe mängu alguses oli Elva poistel kolm väga kindlat väravalöömise võimalust, mis paraku luhtusid. Seejärel sai Otepää oma mängu juba paremini käima ja suudeti Elva poiste kaks eksimust ära karistada, mis tähendas 0:2 kaotust. Teises kohamängus said Elva poisid mängida Tabasalu ÜG vastu ning tasavägiselt kulgenud mängu lõpus suutis Elva tänu Joonas Vähi täpsele karistuslöögile 1:0 võita. Elva Gümnaasiumi võistkonna parimaks mängijaks valiti turniiril 5 väravat löönud Karl Vaht.

Koosseis: Aleksander Tigane, Richard Siim Roos, Brandon Mikola Kaugesalu, Joonas Vähi, Markus Kraus, Karl Vaht, Henry Kaasiku, Rasmus Roio

Tulemused:
Elva Gümnaasium - II. koht