Projektipäev "Elva 80" Vaadatud 1899 korda

- Uudis

Alles see oli kui pidasime kõik  koos Eesti 100. juubelit. Nüüd valmistub meie kodulinn Elva 80-ndaks juubeliks. Linn - see oleme meie, nii väikesed kui suured. Linnas toimuv ei tohiks kedagi külmaks jätta. Seega otsustasid Elva Gümnaasiumi  I ja II kooliastme õpilased ning õpetajad teha lähemalt tutvust Elva ajalooga ning siin töötavate asutustega.

Kuna sügisest on meil Elva vald, siis kiikasime sisse ka Rõngus olevatesse Promens ja Bacula tehastesse.

Päev algas kõigil klassijuhataja tunniga, kus räägiti veelkord läbi linna nime saamislood ja tähtsad arvud - nii pindala kui ka rahvaarvu silmas pidades.

Edasi jätkus päev töötubades. Lapsed olid nädala jooksul endale ise tunniplaani kokku pannud ja nüüd liiguti majas töötubade “pass” käes. Maja siseselt oli võimalik valida järgmiste töötubade vahel- piltide joonistamine, luuletuste ja juttude kirjutamine, vitraaži ja kollaaži valmistamine, laulu loomine, lauamängude meisterdamine, kahhootis nuputamine, arvutis joonistamine. Kõik tegevusud olid ikka silmas pidades Elvat. Koolimaja ees ootasid õpetajad lapsi, et seltskonnad saata linna peale seikluslikule fotojahile, risti-rästi liikuma otsimismängule  ning täringumängule .Veel mahtus päeva õpetlik korvpallišhou 50-nele lapsele, mille viis läbi Eesti Korvpalliliit.

Teise kooliastme õpilased said lisaks sisetegevustele valida ka töötoad koolimajast väljas. Nii vuras kell üheksa koolimaja eest välja buss Rõngu poole, et viia lapsed Bacula ja Promensi tehastes toimuvaga tutvuma. Mitu gruppi külastas ka meie oma linna ettevõtteid nagu Enics, Saint-Gobain, Elva Soojus ja Elva Vallavalitsus.

Päeva võtsid õpetajad kokku mõnusas kohvilauas ja ühiselt nenditi, et korra aastas on selline koolipäev värskendav nii õpilastele kui ka õpetajatele.