Elva noored käisid Karksis turvalisusõppel Vaadatud 8112 korda

- Uudis

6. mail toimus Viljandimaal Karksi A. Kitzbergi nimelises gümnaasiumis projekt „Iga 1 turvaliselt 12. klassi“, milles osalejateks olid 10.-11. klassi Tartu- ja Viljandimaa õpilased.
Õpilased jaotati seitsme liikmelistesse võistkondadesse ning koos külastasime seitset töötuba.

Elvakad said esimesena kohe basseini minna, kus õpetati meile uppunu päästmist ja räägiti üle ohutusreeglid veekogude ääres.

Näidati, kuidas korrektselt päästevesti selga panna ja saime proovida, kui keeruline on seda teha vees olles. Kuna olime jaotatud rühmadeks, siis teine rühm sai samal ajal tunda, kui raske on ujuda dressidega, mis sind aina põhja poole kisuvad.

Järgmiseks oli kohale toodud auto, millega sai proovida, mis tunne on sellega üle katuse rulluda. Et teada saada, kui suure massiga lendaksid sa autos turvavööd kinnitamata jättes eesistujale selga, pidime astuma kaalule, mis selle välja arvutas.

Tegime tutvust ka alkoprillidega, nende ettepanemisel nägime maailma 1,3‰ joobe läbi ja pidime läbima ka takistusraja.

ELVAKAD RAUDTEEOHUTUSES PARIMAD

Lisaks näidati meile lühifilmi „Viimane Piknik“, mille põhjal oli tehtud ka kuldvillakul põhinev mäng. Käisime ka töötubades mis rääkisid, tervislikust toitumisest, raudteeohutusest, energiajookidest ning võtsime osa liiklusbingost.

Päeva lõpetasime parimate bingotajate ja nutikamate raudteeohutusest teadjate tänamisega, viimases olid parimad just meie kooli õpilased. Meie jaoks oli päev sisukas ja saime mitme kogemuse võrra rikkamaks.

Karmen Orlovski