Loodussõprade ringi külastas jahimees Vaadatud 6952 korda

- Huvitav ainetund

Novembrikuu viimast teise kooliastme ringitundi külastas jahimees (jahinaine), kes on meie kooli loodusõpetuse õpetaja Angela Leiaru-Indriko ja tegeleb vabal ajal jahindusega Viljandimaa Jahiseltsis.

Õpetaja Angelalt saime teada, et jahimeheks võib saada 16 aastaselt ja relvaluba saab omada alles 21 aasta vanuses. Selleks peab eelnevalt olema läbitud jahikoolitus, saama jahitunnistuse ja tegema eksami. Läbima ka relvakoolituse ja tegema laskekatseid igal aastal (3-5 lasku). Relv tuleb viia pärast jahti kohe oma relvakappi ja kapi võtme asukohta ei tohi sõpradele avalikustada. Jahis soovitatakse kaitseliinis kasutada oranže või punaseid veste, et oleks piisavalt nähtavad üksteisele ja ka küttijatele.
Me saime teada ka erinevatest jahipidamisviisidest - relvaga, koeraga, püünistega. Hundijahti peetakse punaste lintidega. Põdrajaht hakkab 01. oktoobrist ja toimub ajujahina  - häälega hüüdmine. Jahis kasutatakse ka varitsust jahimajakeses, hiilimist ja koputamist. Koeraga võib jahtima minna põtra ja metssiga, kuid metskitse jahis on koerad keelatud.

Õpetaja Angela andis meile teadmisi ka erinevate loomade elust ning saime katsuda ja vaadelda erinevate loomade luid, sarvi, hambaid, nahkasid. Saime teada, et põtradel on geneetiliselt kas kühvel- või pulksarved ja ka nende vanust määratakse sarvede harude järgi. Metskitsede sarvedel on ainult kolm haru ja sarvede järgi nende vanust määrata ei saa. Vanust määratakse sarve aluste ümbermõõdu järgi.

Suured tänud õpetaja Angelale huvitava ringitunni sisustamise eest!

Teise kooliastme loodussõprade ringitegevust saab jälgida meie ajaveebist: http://loodussobrad.blogspot.com.ee/