Kiireima gravitatsiooniauto ehitajate võistkond BRG

Autor: Aleksander Tigane

Kiireimad gravitatsiooniauto ehitajad on Elva koolis Vaadatud 2328 korda

- Uudis

8. veebruaril toimus Tartus haridus- ja karjäärimess Inteellektika 2019 vabariiklik gravitatsiooniautode ehitamise võistlus. Elva Gümnaasiumist osales võistlusel seitse võistkonda 5.-9 klassist. Õpilased said  näidata oma ideid ja lähenemisi, kuidas muuta puuklots kiirendusautoks 20 minutiga. Terve päeva vältel oli võimalik kaasa lüüa gravitatsiooniautode võistluslikus ehitamises ning näidata, kelle insenerimõte on edukaim.

Võistlusel oli vaja järgida väga täpseid reegleid. Oluline oli ka meeskonnatöö ja ehitamise kiirus.

5.-6. klasside õpilased käisid enne võistlust nädal aega tööõpetuse õpetaja Jaanus Sinimäe juures konsultatsioonis, et üheskoos meeskonnatööna harjutada, missuguste erinevate võtetega suudaks käsitleda vajalikke tööriistu ja meeskonnana valmis ehitada kiireim auto. Konsultatsioonitundides prooviti, millise diameetriga rattad valida, kuidas ja kuhu puurida täpseid auke, kuhu ja kui palju lisada liivakoti raskusi, jne.

Gravitatsiooniautode ehitamise võistlusel osales 33 võistkonda ja klotsidest torni ehitamisel 24 võistlejat.
Elva Gümnaasiumi 5.c klassi võistkond BRG (Berit Mõistus, Robert Rocco Voitk, Gerlinde Vallikivi), kelle omavaheline koostöö oli väga hästi planeeritud. Õpilased suutsid ehitada 20 minutiga juunioride klassis puuklotsist vabariigi kõige kiirema auto, mis läbis võistlusraja ajaga 3,204 sekundit kohe esimesel katsel. Tubli 3. koha saavutas 6. klasside võistkond, kuhu kuulus Aleksander Tigane (6.a) ja Henri Kruuse (6.c).

Gerlinde Vallikivi (5.c) ja Aleksander Tigane (6.a) olid sügisel oma meeskonnaga võistlustules ka Tallinnas Goldbergi masina ehitamise võistlusel. Elva Gümnaasiumis jätkub endiselt tublisid insenere, kes suudavad omavahelises koostöös ka uute meeskonnaliikmetga saavutada väga edukaid tulemusi: https://intellektika.ee/voistlused/gravitatsiooniautode-voistlus/
Intellektika galerii: https://intellektika.ee/mess/galerii/
Elva Gümnaasiumi galerii: http://www.elvag.edu.ee/oppeaasta-2018-2019/0/view/986/

Õpilased said auhinnaks Intellektika messi poolt T-särgid, tervisejoogid, stressipallid. Parima auto ehitanud meeskond BRG saab auhinnaks ka külastuse telesaate “Rakett69” 9. hooaja finaalsaate salvestusele.

Elva Gümnaasiumi õpilastest olid veel tublid gravitatsiooniautode ehitamise võistkonnad:
5. koht -  Erik Tõnn Rast (6.a), Robert Rocco Voitk (5.c) ja Aleksander Tigane (6.a)
6. koht -  6.a klassi õpilased Liisa Aunap, Ly-Andra Maltsev ja Aleksander Tigane
7. koht - 5.c klassi õpilased Sander Aan, Joosep Lehes ja Karl-Gustav Toom
8. koht - Erik Tõnn Rast (6.a) ja Hardo Jürjens (6.v)
9. koht - Mattias Timm Rast (8.c), Ander Pavlov (8.b), Harry Richard Treier (9.a), Teele Tempel (7.c)
11. koht - 9.c klassi õpilased Franz-Joseph Sinimäe ja Kaimer Fomkin

Samal ajal toimus ka puuklotsidest torni ehitamine 1 minuti jooksul. Kolm kõige kõrgemat torni suutsid vabariigis ehitada taas Elva Gümnaasiumi 5.-6. klasside õpilased: 1. koht Erik Tõnn Rast (6.a), kelle torni kõrguseks mõõdeti 133 cm. 2. koha saavutas Aleksander Tigane (6.a) ja 3. koha Karl-Gustav Toom (5.c). Kõik kolm torniehitajat said Intellektika messi poolt auhinnaks tervisejoogid, stressipallid ja ajakirjad.
Esikümnesse ladusid oma torni veel Mattias-Timm Rast (8.c), Henri Kruuse (6.c), Hardo Jürjens (6.v).
Võistlusel olid õpilastele toeks õpetajad Jaanus Sinimäe, Geil Siim ja Evelin Toom.

Oleme kõik jälle ühe kogemuse võrra rikkamad ja kindlasti osaleme ka järgmisel aastal.

Kiireim gravitatsiooniauto

Kõrgeima torni ehitaja Erik-Tõnn Rast