1.A ja 1.D Soomaal kobrastega tutvumas Vaadatud 4427 korda

- Klassilood

Reede, 19.mail hommikul ronisid 1.A ja 1.D põnevusega bussi, sest ees ootas sõit Soomaale. Ootusärevus oli nii suur, et bussisõit tundus lõputu. Elevust tekitasid üle niidu metsatuka poole lippavad metskitsed ning Ugala teater. Uue teatrihoone kohta arvasid lapsed, et see võiks meie koolimaja olla.

Soomaal ootasid meid juba retkejuhid ning rühmadena suundusimegi Koprarajale. Alustuseks tegime tutvust meie metsade kõige mürgisema taime - ussilakaga, imetlesime varsakapju ja ülaseid.  Seejärel uurisime,  milliste Soomaal elutsevate loomade jälgi raja äärest võib leida.

Nägime põdra söögilauda, metskitsede ja kobraste tegevuse märke. Kuulsime retkejuhtidelt ka huvitavaid lugusid uudishimuliku rebase kohta ning uurisime vana tammehiiglast. Erivärvilistelt märkidelt puutüvedel saime teada, et viimase kümnendi veerohkemad aastad Soomaal olid 2010. ja 2011. ja et sel aastal on neil väga kuiv.

Lastele meeldisid retkejuhtide jutustused, kompimis-, maitsmis- jt mängud, mida peatuste kestel mängiti. Kõik leidsid üksmeelselt, et oli küll väsitav, kuid väga huvitav päev.