Õpetajad Pille Rebane ja Eve Vaigu õppereisil Soomes
Autor: Pille Rebane

Liikuma Kutsuvate Koolide õppereis Soome Vaadatud 3546 korda

- Liikuma kutsuv kool

Liikuma Kutsuvate Koolide õppereis Soome Turu linna toimus 18.-21.septembrini kus tutvuti Soome Liikuva Kooli projektiga. Soomes on ligi 90% põhikoolidest liitunud Liikuva Kooli (https://liikkuvakoulu.fi/) võrgustikuga. Õpilaste liikumisvõimaluste toetamine koolipäeva jooksul on üks nende riiklikest prioriteetidest haridussüsteemis.

Liikuvaks aitavad nende koolipäevi muuta pikad aastaringsed õuevahetunnid - seda rõhutasid kõik külastatud koolid. Samuti ka õpilastest mängujuhid, vabalt kättesaadavad erinevad vahendid (pallid, reketid jms), mitmekülgset liikumist toetavad koolihoovid, liikumisvõimalusi pakkuvad ainetunnid, õpetajate ja õpilaste koostöö liikumise kavandamisel ning palju tugisüsteeme, mis aitavad õpilastel lihtsalt osaleda ka peale koolipäeva erinevates liikumisringides.

Uusi ideid ja mõtteid kogusid õpetajad Kiigemetsa Koolist, Audentese Erakoolist, Tartu Descartes’i Koolist, Tallinna Laagna Gümnaasiumist, Pisisaare Algkoolist, Tallinna Kuristiku Gümnaasiumist, Antsla Gümnaasiumist, Laeva Põhikoolist, Jüri Gümnaasiumist, Elva Gümnaasiumist, Tartu Erakoolist . Õppereisi korraldasid  Sirje ja Georg Aher..