Tanel Kaseorg
Autor: Erakogu

Intervjuu vilistlasegaTanel Kaseorg Vaadatud 4687 korda

- 105 vilistlaslugu

Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Oluliseimaks sündmuseks pean astumist Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia erialale, mida ma sellel kevadel ka lõpetama hakkan. Kuna võtsin peale gümnaasiumi lõpetamist 2 vaheaastat, siis olen suutnud koguda ka palju eluks vajalikke oskusi erinevates valdkondades, et olla valmis kõigeks, mis elus ette võib tulla ning omada eelist teiste ees ka tööturul, kuhu sukeldumine on paratamatu.

Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Hetkel olen TÜ Kliinikumis praktikal ja selle kõrvalt proovin ka lõputööd kirjutada. Vabal ajal teen võimalikult palju sporti ja osalen erinevatel spordiüritustel – nii osaleja kui ka vabatahtlikuna. Lisaks kuulun Tartu Tervishoiu Kõrgkooli spordiesindusse, kus oleme koos teise EG vilistlase ja hea sõbra Ardo Väräga võtnud südameasjaks sporti kõrgkoolis aktiivselt promoda ning luua tudengitele rohkem ning paremad võimalused sporti teha ja sellest ka mõnu tunda. Kindlasti jätkan seda ka peale kooli lõpetamist.

Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Kuuldes sõnapaari Elva Gümnaasium on esimene mõte ilmekatest ajalootundidest Revoga ning naljakatest ja lõbusatest kehalise tundidest Marekuga. Üleüldse valitses koolis minu jaoks selline mõnus ja vaba õhkkond ning iga hommik sai kooli tuldud naeratusega – juhul kui muidugi õigeks ajaks üles suutsin ärgata.

Missugune õpilane Sa olid?

Usun, et olin avatud peaga ja jutukas ning lõbus õpilane, kes pakkus ka teistele mitmeid hetki naermiseks. Kui siis võibolla grammike laisavõitu. Leidsin koguaeg võimaluse, et pea lauale panna ja mõlemale silmale natuke puhkust anda, ometigi said kõik asjad ilusti tehtud. Õpetajatega sain pigem hästi läbi ning olin valmis ka alati mõnel aktusel kõnelema või esinema.

Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.

Vahvaid juhtumeid on lõputult ning ega kõik kirjamusta ei kannataks ka kuid esimesena meenub üks talvine kehalise kasvatuse tund, kus mängisime poistega võrkpalli. Nimelt oli  klassivend tihtipeale omades mõtetes uitamas ning sai järsku palliga näkku ja ta ei saanud mitte midagi aru, mis toimub või toimunud oli ning ka kõik poisid korra kohkusid, et kas mees elus ja terve. Õpetaja aga oli kõveras põrandal ja lihtsalt naeris kogu südamest ning ei suutnud järgi jätta. Seepeale hakkasime ka kõik meie täiest südamest naerma, klassivend aga seisis samamoodi platsil edasi, aru saamata, mis nüüd toimunud oli. Kehalise kasvatuse tunnid Marekuga pakkusid alati palju nalja ja rõõmu liikumisest ning spordist.

Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Käin iganädalaselt EG saalis korvpalli mängimas ning hetkel käib oma kooliteed Elvas ka väike õde, kes on praegu seitsmendas klassis. Võimalusel käin vähemalt korra aastas koolis õpetajatel külas ja osalen ka koolis toimuvatel üritustel. Näiteks osalesin sellel sügisel toimunud õpilaste korraldatud osaluskohvikus.

Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Unistusi on palju, seega teha on ka väga palju. Kui aga midagi välja tuua siis tahaksin väga näha maailma ja reisida võimalikult palju. Eriti tahaks näha Siberi võlu ja valu ja näha ning kogeda nende kultuuri ja kombeid. Lisaks tahan spordimehele omaselt näha oma silmaga nii Tali- kui ka Suveolümpiamänge.

Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Tahaksin, et Elva Gümnaasium oleks üks Tartumaa tugevamaid koole ning õpilastel ka kaugemalt oleks soov siia õppima tulla, kaasa arvatud minu enda lastel.