Karl-Ernst Saal
Autor: Erakogu

Intervjuu vilistlasega Karl-Ernst Saal Vaadatud 4042 korda

- 105 vilistlaslugu

Elu pärast EG-d Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist? – Kindlasti pean oluliseks TÜ Keemia erialasse sisse astumist. Tänaseks juba III aasta tudengina tegutsen orgaanilise keemia õppetoolis ning kirjutan juba ka lõputööd. Teise tähtsa saavutusena oma elus näen otsust minna Southwesterniga USAsse suveks tööle. Käisin seal eelmisel suvel ning plaan on teha seda ka järgmise suve raames, kuna tunnen, et programm pakub mulle väga suurt platvormi arenguks ning on samas ka põnev, seiklusrikas ning fintantsiliselt hea valik. Programm pole iga tudengi jaoks ning kindlasti pole see kõigi silmis üldse ka mõistlik valik, kuid leian, et olles selle programme sees, on mul paljude teiste tudengite ees privileeg nii kogemuste poolest kui ka tööturul, kuhu paratamatult tuleb peagi sukelduda.

Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....? – hetkel töötan SK Altias noortetreenerina, käin ülikoolis, tegelen eelnevalt nimetatud Southwesterni programmiga ning vabal ajal teen võimalikult palju sporti ning veedan aega sõprade seltsis. Proovin hoida end alati tegusana ning alati oma aega ära millegagi sisustada selle asemel, et aega surnuks lüüa.

Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium? – Miskipärast meenub esimese asjana mulle mõni detsembrikuu hommik abituriendina, kui autoga kooli tulles lund sadas, fuajees oli mõnus õhkkond, õpilased riietusid lahti ning jõulumeeleolus olevas koolis algas järjekordne õppepäev.

Missugune õpilane Sa olid? – pean end jutukaks, lõbusaks ning nutikaks õpilaseks. Just nutikaks selles suhtes, et tihtipeale ei olnud ma kõige targem teadmistes, aga ma teadsin, kuidas erinevaid asju kõige lihtsamini, efektiivsemalt ja kiiresti ära teha. Koolis käimine oli minu jaoks pigem meeldiv tegevus just tänu sellele, et mul olid hinded korras ja sain õpetajatega hästi läbi.

Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele. – Meenub ball abituriendiaastal. See oli siis keskkooli teine ball juba. Pidu oli uhke ja bänd oli isegi päris tasemel, väga vahva tantsulka. Minu jaoks hakkas nalja saama siis, kui ballikuninga ja kuninganna valimiseks läks. Kõik hakkasid hääletama, kes kelle poolt. Ise valisin vist ennast kuningaks, kuid see ei toonud üldse tulu sest Käkk tegi endale sellist reklaami et ta vist sai 95% häältest endale hoopis. Kuidagi jäi see reklaamimine varju või ma siis lihtsalt ise ei pannud seda sedavõrd palju tähele. Kuningannaks valiti Kristina, polnud eriti kahtlustki. Seejärel kui kuulutati välja kuningas Käkk, siis tuli tüüp välisuksest nagu staar sisse, endal mingi rastaparukas pähe topitud ning võttis kohe kuninganna tantsima. On tegelane ikka. Pärast balli oli aftekas minu pool ja kui õigesti mäletan oli vist järgmine päev kool ka veel…

Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga? – kui siis ainult see, et vahest käin Elva Gümnaasiumi judo- ning jõusaalis trennis. Hambaarst on mul ka EG ruumides.

Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks? – Naudin väga reisimist, seega on mul mitmeid sihtkohti, kus tahaksin ära käia ja aega veeta. Erinevad kultuurid ja kogemused on minu silmis suur võimalus ja privileeg, sest inimestele on antud ainult üks Maa, seega miks mitte seda võimalikult palju avastada?

Olles alles 21 aastane, arvan et tegelikult on palju tegemata ja pigem veel unistuse järgus, kuid usun, et kõik õige ja hea tuleb omal ajal.

Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga. – Väga hea meel oleks, kui aastate pärast mu enda lapsed tunneksid end Elva Gümnaasiumis sama hästi kui mina tundsin.