Helen Laks
Autor: Erakogu

Intervjuu vilistlasega Helen Laks Vaadatud 4625 korda

- 105 vilistlaslugu

Olulisemad sündmused minu elus peale Elva kooli lõpetamist:

1996 Tartu Ülikooli, stomatoloogia erialale astumine. Kooli ajal oli mul raske otsustada, kelleks saada tahan.

Teadsin alati, et tahan arstiks saada, sest sõbranna, Mae Hanseni ema oli arst. Aga ma polnud koolis eriti keemiat õppinud, arvasin, et ei saa hakkama.

2001 a Ülikooli lõpetamine, samal erialal, kuhu astutud sai. Peale seda on olnud väga tähtis laste sünd.

Praegu elan Rootsis, Norrköpingus, 2006a. sügisest. Pärnus elades 2002-2006, tutvusin ühe rootsi noormehega, nii viis elu mind Rootsi.

Siin töötasin ca 5,5a. riiklikus kliinikus, siis 2a. ühes suures erakliinikus ja selle aasta 2017 sügisest on mul oma kliinik. Mu ammune unistus.

Kuna meie elud läksid lahku minu elukaaslasega, siis on Rootsis lapsed üle nädala ema ja siis isa juures. Elan praegu üksi.

Oma hobi-suusatamisega ja laskesuusatamisega tegelen siin ka edasi.

Me asutasime siin 2015 a sügisel ühe väikese laskesuusatamise grupi kohaliku suusaklubi juures.

Sellele grupile olen abitreener, kui aega ja mahti on.

Esimene mõte, mis peast läbi käib, kui kuulen sõnu Elva Gümnaasium on õpetaja Lilia Simson ja Elva Spordikool.

Õpetaja Lilja Simson oli minu klassijuhataja Põhikoolis ja Elva spordikool oli mulle väga oluline.

Missugune õpilane ma olin: kohusetundlik, püüdlik ja kuulekas, arvan.

Juhtus, et provotseerisin mõnda õpetajat.

Üks vahva juhtum: kui meie armas koer kooli tuli.

Ta ei tahtnud üksi kodus olla, siis tulid õpetajad ütlema, Helen su koer on jälle koolis.

Nii sain 6 km ekstra jooksutrenni sellel päeval.

Või teine kord, kui treeninglaagrist tulin ja füüsika tunniks ei olnud õpitud.

Siis ütles klassivend Juss (Juhan Varik) õpetaja Andres Murule, et Helen on laagrist tulnud, pole õppida jõudnud. Niimoodi ei julenud keegi Andres Murule öelda.

Elva kooliga seovad mind täna mälestused ja klassi-koolikaaslased.

Mida ma teha tahaksin: Tahaks Aafrikasse safarile ja Gröönimaale suusaretkele minna.

Üks Soov Elva kooliga seoses: järgmine kord kooli-klassikokkutulekule kohale tulla.