I.B klass alustas KIVA-õpinguid Vaadatud 2554 korda

- Klassilood

Elva Gümnaasium on liitunud kiusamisvastase programmiga ehk teisisõnu KIVAga, Nii alustasid jaanuarikuus KIVa-õpinguid ka 1.b klassi õpilased. 1. ja 2. KIVA tunni viis meie klassis läbi kooli sotsiaalpedagoog Kaija Juur. Lapsed olid väga põnevil. Et mis nüüd küll saama hakkab.

Oligi põnev! Õpetaja Kaija rääkis kiusamisest. Tegime selgeks, mis see kiusamine üldse on. Mis tunne meil täna on, kuidas ma ennast tunnen ja miks nii tunnen.

Uurisime, mis üldse on kiusamine. Kas see, et kaaslane korra otsa jookseb, on kiusamine? Või siis korra lükkab? Aga see, kui ta mind korduvalt narrib, lükkab, isegi lööb? Saime selgeks, et iga väike ja ühekordne tegevus ei ole kiusamine. Kiusamine on siis, kui see tegevus kordub.

Meie klassi KIVA tunnid hakkavad toimuma 2 korda kuus ja edaspidi annab need tunnid oma õpetaja.

Tekst ja fotod K.Korol