1.b TÜ Kunstimuuseumis Vaadatud 1304 korda

- Klassilood

Käisime teisipäeval, 17. aprillil õppekäigul. Sel korral Tartu Ülikooli kunstimuuseumis teematunnis  "Lood Kreeka jumalatest". Kuulasime lugusid Vana-Kreeka Olümpose jumalatest, otsisime neid skulptuuride hulgast ning uurisime millised nad välja nägid, kes olid nende lemmikloomad ja miks nad olid inimestele nii tähtsad. Tegime enne koolis ka eeltööd - teadsime teemast juba mõndagi. Olime eelnevalt vaadanud pilte neist skulptuuridest ning nüüd oli nii tore ära tunda - oi! see seal ongi see sama skulptuur! Leidsime üles ka pindu jalast võtva poisi skulptuuri. Ka selle skulptuuriga olime eelnevalt koolis fotode põhjal tutvust teinud.

Kuna juttu tuli ka allmaailma valitsejast Hadesest ja tema Kevadetüdrukust, siis oli väga asjakohane tolleaegsete matusekommetega tutvust teha. Ehk siis muumiad. Väga põnev ja intrigeeriv teema. Palju küsimusi. Olime ka selles osas eeltööd teinud. Käisime muumiakambris ning saime näha päris ehtsaid muumiaid. Teada, miks need on sellised mustad ja kuivanud ja mis osa oli nende juures savianumasse pandud linnumuumial. Missugune nägi vana-aja kreeklaste kiri välja. Et see polnudki päris kiri, vaid hoopiski piltkiri.

Oli väga põnev õppekäik. Kõik see skulptuuridemets, et igal skulptuuril on oma lugu. Miks on osad skulptuurid "katkised", kuidas need Tartusse said. Kui vanad need skulptuurid on ja kui vanad on originaalskulptuurid. Ja muidugi lood skulptuuridena kujutatud jumalatest. Nii põnevad!

Tekst ja fotod: Külli Korol