Spordinädal ja Tervisepäev Vaadatud 8015 korda

- Sport

Spordinädal Elva Gümnaasiumis

Nagu kogu Euroopa tähistas ka Elva Gümnaasium spordinädalat. Esmaspäeval oleks pidanud toimuma ülekooline tervisepäev, mis kahjuks lükkus vihma tõttu edasi. Teisipäeval toimus mõlemas majas virgutusvõimlemine meie kooli direktori Tarmo Postiga. Kolmapäeval sai ennast proovile panna jalgrattakrossis. Neljapäeval oli koolis klassijutajatunni teema “Mina ja sport,” gümnaasiumi õpilastel oli vestlusring endise sööstlaskuja Aare Tammega. Neljapäeva õhtul algas Elva sügisene jooksusari. Reedel toimus 10.-12. klassidele võistkondlik maastikuvõistlus “Tornist torni” ning 5.-6. klassidel orienteerumisvõistlus, mille korraldajad olid gümnaasiumiastme õpilased.

14. septembril toimus ka oodatud tervisepäev. Rongkäik, mida juhtis direktor Tarmo Post, marssis algkoolimajast Puiestee tänavale, kus sellega ühinesid ka suuremad õpilased. Edasi kõnniti Tartumaa tervisespordikeskusesse. Rongkäigule olid õpilased kaasa võtnud pasunad ning lipud, et nendega tuju üleval hoida ning samas ka linnarahvale oma toredast ettevõtmisest märku anda. Avasõnad pidasid direktor Tarmo Post ja Elva linnapea Eva Kams, mille järel toimus virgutusvõimlemine õpetaja Marek Pihlakuga.

Võimlemise ajal tuli välja, et Elva Gümnaasiumil on olemas oma tants “Piruka tegemise tants,” mida kogu kool kaasa tantsis. Tantsu tegi põnevaks ning meeldejäävaks see, et saatemuusika oli Psy tuntud lugu “Gangnam Style.”

Meie tervisepäevale olid külla tulnud ka Konguta kooli 6. klassi õpilased ja Peedu kooli 3. klass. Peale võimlemist liikusid klassid punktidesse. Punkte oli kokku 11 ja igas jaamas õpiti midagi uut. Mõned huvitavamatest jaamadest olid kindlasti jorisemise jaam ja saapavise. Jorisemise jaamas anti õpetajatele pillid, mille abil nad jorisesid ning õpilased mõtlesid välja uusi ridu regilaulule. Punktide vahel pakkusid Elva Gümnaasiumi kokad osavõtjatele ka sooja toitu. Võistluspäeva lõpus saadi kokku korvpalliväljakul, kus loositi välja auhinnad. Kõik auhinnad olid väga tervislikud. Peaauhinna oli välja pannud Elva seikuluspark, milleks oli trossiga sõit üle Verevi järve. Seekord naeratas loosiõnn 7.c klassile. Peale auhindade jagamist said kõik väsinud, kuid rõõmsad osalejad koju minna.

Toreda ning lustliku tervisepäeva korraldasid Elva Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajad.

Oliver Mõttus, 7.b klass