Intervjuu Karina Piirimaaga: Kõik tiirleb ümber matemaatika Vaadatud 8608 korda

- Personaalia

Tartus sündinud, Tõrvandis elanud ning hiljuti Elvasse kolinud Karina Piirimaa on esimest aastat matemaatikaõpetaja meie koolis. Küsimusele „Kuidas sattusite õpetajaameti peale?“ vastas noor õpetajanna kergelt muiates, et ametit soovitasid talle vanemad. „Ma ise selle peale üldse mõelnud ei olnud, mul oli peas ainult mõte, et matemaatika mulle sobib.“

Tartu Mart Reiniku Kool oli kool, kus matemaatikapisik esimesena külge hakkas. Õpingud jätkusid Tartu Ülikoolis. Elva Gümnaasiumisse tööle sattus Karina Piirimaa kuulutuse peale ning koha saanuna koliti ka Elvasse. „Töö mulle meeldib. Eks on neid klasse, mis on lihtsamad, samas ka neid, mis on raskemad. Mõni õpilane nõuab rohkem tähelepanu kui teine ning kogemusi on lühikese õpetajaks olemise aja jooksul juba kogunenud igat laadi.“

Enda eredaimast mälestusest kooliajast räägib Karina naerdes: „Eks ikkagi midagi matemaatikaga seonduvat. Kui mu käest küsitakse, et mis tund mulle kõige rohkem meeldis ja mis tunnist on mul enim mälestusi on vastus ikkagi matemaatika. Kõik see süsteem, mis seal oli - ja kõik tiirlebki ümber matemaatika.“

Peale matemaatika on Karina Piirimaa suur sõber ka oma lemmikloomadega ning nendega mängimine on tore. Peale väikest mõttepausi meenus õpetajannale, et ka rulluisutamine on talle meelepärane tegevus. Viimase loetud raamatu pealkiri ei tulnud Karinal ka pärast hetkelist mõtlemist meelde. Meenus vaid, et loetud sai eelmisel talvel.

Õpilastele ja kolleegidele soovib Karina Piirimaa töökust, kohusetundlikkust, jõudu ning jaksu.

Karina Piirimaaga vestlesid 11. HU õpilansed Amanda Väiko ja Kristel Roose.

Fotol Karina Piirimaa. Foto autor: Amanda Väiko