Inglise keele õpetaja Marja Liisa Ülper Vaadatud 9556 korda

- Personaalia

Millistes koolides olete õppinud?

Olen lõpetanud keskkooli Elva gümnaasiumis ning peale seda suundusin viieks aastaks Ameerikasse kolledžisse, mille kõrvalt töötasin aasta aega lapsehoidjana. Kolledžis õppisin diplomiõppes hariduskorraldust. Pärast viit aastat tulin Eestisse tagasi ning asusin õppima Tartu Ülikoolis, selle lõpetasin magistrikraadiga lasteaiaõpetaja erialal.

Missugune on Teie parim mälestus kooliajast?

Esimesed kolm klassi algkoolis meenuvad kõige soojemate tunnetega, need klassid möödusid väga vahvalt. Minu klassijuhataja Pille Rebane oli mulle eeskujuks ning tema on ka põhjus, miks tahtsin saada õpetajaks.

Millega Te tööalaselt tegelete?

Olen Õnneseene lasteaias rühmaõpetaja ning käesolevast õppeaastast alates õpetan Elva algkoolis esimesele ja teisele klassile inglise keelt.

Mis Teid Elvasse tööle tõi?

Olen ise Elvast pärit ning nii tundus mulle ainuõige valikuna oma kodulinnas tegutseda.

Kuidas jõudsite oma erialavalikuni?

Üheks kindlaks mõjutajaks oli minu klassijuhataja Pille Rebane, aga suurema tõuke andis see üks aasta Ameerikas, kus töötasin lapsehoidjana. Sain aru, et mul n-ö klapib just kõige paremini väiksemate lastega.

Kas Teile meeldib Elva koolis töötada?

Mulle väga meeldib ning kõik on siiamaani olnud super.

Millised on Teie varasemad töökogemused?

Varasemaid töökogemusi peale lapsehoidmise Ameerikas pole.

Kas valdate ka teisi keeli peale inglise keele?

Olen õppinud vene ja saksa keelt, aga nii vabalt rääkida, nagu inglise keeles, ma ei oska.

Mis on Teie tööalane suurim unistus või ootus?

Minu suurim tööalane unistus on, et suudaksin lastele midagi edasi anda ja et nad võtaksid seda omaks, mida neile õpetan ning nad oleks sellega rahul ja õnnelikud. See ongi minu jaoks kõige tähtsam.

Mis Teile oma töö juures kõige rohkem meeldib?

Mulle meeldib see, et õpetaja töö on väga loominguline ja ükski päev pole sarnane eelmisega, mul on palju vabadust mõelda, mida teen ja kuidas teen ning selle käigus saan endas säilitada lapsemeelsuse.

Millega tegelete vabal ajal?

Mulle meeldib sporti teha, käin metsas kõndimas ja jooksmas. Tegelen mitmendat aastat järjest zumbaga, aga nüüd on selleks vähe aega jäänud. Meelsasti loen ka raamatuid ja koon.

Milline on Teie lemmikraamat ja mis on viimane raamat, mida lugesite?

Minu lemmikraamatuks on Khaled Hosseini „Ja mägedelt kajas vastu“, mis on samuti viimane raamat, mida lugesin. See jättis kustumatu mulje.

Mida soovitate õpilastele ametialast valikut tehes?

Soovitan alati innukalt kuulata oma südant ja valida see suund, kuhupoole süda kisub.

Marja Liisa Ülperiga vestles 11.HU õpilane Birgith Treier

Fotol Maja Liisa Ülper. Foto autor: Birgith Treier