Saame tuttavaks, Tiina Lauri Vaadatud 10597 korda

- Personaalia

Tiina Lauri on Elva Gümnaasiumi verivärske huvijuht. Tiina on pärit Raplamaalt Märjamaalt ning lõpetanud Märjamaa Gümnaasiumi ja Tallinna Ülikooli Pedagoogilise Seminari noorsootöö alal. Lisaks on Tiina õppinud üheksa aastat muusikakoolis akordionit.

Enda kohta ütleb Tiina, et koolis oli ta seltskondlik, kuid pigem vaikne õpilane. 13-14-aastasena lõi ta kaasa rahvamuusikaansambli tegevuses, millega esineti isegi Viljandi Folgil. Tiina tegeles kooliajal väga aktiivselt ka spordiga - kõik erinevad spordiüritused said läbi käidud -, ning lisaks tegi kaasa ka kooli ajalehe toimetuses. Gümnaasiumis oli õppetöö roll tema elus teisejärguline, kuna suurema panuse said erinevad üritused/võistlused, kuid kõik, mis vaja, sai tehtud. Praegu käib Tiina võimalusel spordivõistlustel joogipunktides abiks, lisaks meeldib talle jalutada vabas looduses.

Tallinna Ülikooli Pedagoogilisse Seminari noorsootööd õppima Tiina Lauri konkreetse sooviga ei läinud, selle ala leidis pigem kogemata. Esialgu soovis ta minna hoopis Tartu Ülikooli reklaami ja ajakirjandust õppima, aga kuna seal jäi ootama tasuline koht, siis kandideeris ka noorsootöö erialale. Mõte oli minna ka Viljandisse rahvamuusikat õppima, kuid päris sisseastumiskatseteni asi ei jõudnud, kuna tolleks hetkeks oli juba noorsootöö erialal koht ootamas. Paljude võimaluste seast ei oleks Tiina enda sõnul osanud hiljem valida.

Varem on Tiina töötanud Puhja Gümnaasiumis (viis aastat). Enne seda, ülikoolis õppides, töötas Klooga kultuuri- ja noortekeskuses kokku kolm aastat. Aastaks võttis Tiina ülikoolist akadeemilise puhkuse ja käis ära Inglismaal Walesis Euroopa vabatahtlike teenistuse raames.  Kuna Tiinal tekkis hetkeline motivatsioonikriis,  et kas ta õpib ikka õiget ametit, siis oli vabatahtlik noorsootöö hea võimalus endas selgusele jõudmiseks. Praegu töötab Tiina Lauri suvel ja vabal ajal seiklusfirmas 360 kraadi, seal on ta ametis olnud juba seitse aastat.

Küsimusele, mis tõi ta Puhjast Elvasse, vastas Tiina, et eks ikka armastus juhib elu. Tiina otsis Elvasse elukohta ja nägi ametialast töökuulustus ning otsustaski kandideerida. Lisaks tundis ta Puhjas, et kõik, mis on eesmärkideks seatud, on saavutatud, ja ei tahtnud jääda mugavusstsooni istuma.

Küsimusele, mis on Tiina Lauri eesmärk meie koolis, vastas ta: „Ma tahaksin jõuda õpilasteni, et nad mõtleksid aktiivselt ja julgeksid kaasa rääkida koolielus. Kooliskäimine ei pea olema igav ja mõttetu.“

Palvele fantaseerida  teemal, et kui tal oleks 10 000 eurot, siis mida ta sellega teeks, vastab Tiina pärast hetkelist mõttepausi naerdes: “Maksaksin kõik oma võlad ära.  Kui nüüd järele jääks, siis… no vist ei jääkski. Aga kui nüüd võlgu ei maksaks, siis paneks selle raha kasvama, et saaks kümne aasta pärast pensionile jääda ja palju reisida.“

Tiina on reisinud enamikes Euroopa Liidu riikides.  Kõige vahvam koht, kuhu noortevahetus ta viis, oli Makedoonia. Eelmise aasta sünnipäeval põrutas ta aga hoopiski Berliini. Itaalia on läbi sõidetud autoga, ja üldiselt reisibki Tiina nii, et ostab pileti, rendib auto ja sõidab ringi nii palju, kui jõuab.

Küsimusele, kuidas kasutaksid 10 000 eurot Elva Gümnaasiumis, vastab Tiina pärast lühikest järelemõtlemist, et kui saaks selle rahaga kooli maha lükata siis lükkaks gümnaasiumihoone maha ja ehitaks siia asemele õpilassõbraliku kooli,  mis on valge, avar, kus on palju liikumisruumi, multifunktsionaalsed ruumid, aatriumid. Aga kuna 10 000€ on väga väike raha ja uut koolimaja sellega ehitada ei jõuaks, siis tekitaks hoopis väikese rahapaja, mida erinevad õpilasüritused saaksid toetusena kasutada.

Mõned faktid Tiina Laurist:

1) laskunud alla köitega nii Tallinna tuletornist kui ka Valaste joalt;

2) meeldivad ekstreemsused;

3) kardab kõrgust, pimedust ja õudusfilme vaatab läbi sõrmede;

4) sõbrad kutsuvad Piixuks;

5) on suur sissemagaja ning kärsitu hing, tahab kõike kohe ja praegu;

6) Tiina ja kohv on lahutamatud;

6) suur kirg on mootorratas;

7) mängib karmoškat (krokodill Gena pill).

Tiina Lauriga vestles 11. HU õpilane Karmen Orlovski.

Fotol Tiina Laruri. Foto: Tiina Lauri erakogu