Helgi Lamson - riidehoidja-valvur Vaadatud 8461 korda

- Personaalia

Helgi Lamson on väga vastutulelik ja rõõmsameelne inimene.

Kuidas Teile tänaseni on Elva Gümnaasiumis meeldinud?
Väga meeldib! Lapsed on toredad ja lahedad.

Millistel ametialadel olete varem töötanud?

Olen olnud õmbleja ja kuduja. Hiljem läbisin sotsiaalhoolduse koolituse, peale mida läksin Tartu Ülikooli kliinikumi 1. intensiivraviosakonda põetajaks. Hommikul tööle minnes vaatasin üle osakonna olukorra. Jälgisin, et oleksid olemas hoolduseks vajaminevad hooldusmaterjalid ja nende puudumisel tegelesin tellimisega.  Põetaja sain olla kaks ja pool aastat, peale mida suunati mind põetaja ameti kõrvalt n-ö koordinaatoriks, et osakonna töö sujuks. (Mõttesse vajunult.) See oli küllaltki pingeline aeg.  Viimaks tundsin, et olen end ammendanud - töötasin seal kokku kaksteist ja pool aastat.

Kuidas sattusite Elva Gümnaasiumisse tööle?

Nägin eelmisel sügisel lehes kuulutust ja otsustasin kandideerida, kuna olen Elvast pärit ja tundus hea pakkumine siinsamas tööl käia. Õnneks osutusingi valituks. (Naeratab.)

Milline näeb välja Teie tööpäev?
Hommikul tööpäeva alustades tulen kolmveerand seitsmeks koolimajja, seejärel avan uksed, lähen heiskan lipu, panen tuled põlema ja avan maja uksed. Kell pool kaheksa on juba paljud lapsed koolimajas. Mõned õpilased tulevad isegi kella seitsmeks. Ma olen niimoodi arvestanud, et maja oleks seitsmeks avatud.

Alustades tööpäeva kella kolmest, hakkan maja koristama ja vaatan, et igal pool oleks kord. Peale seda tuleb jälgida, millal on võimlas treeningud, sellest oleneb tööpäeva lõpp.  Vahepeal kestavad treeningud kella kümneni. Pärast seda hakkan alles vaatama, et kõik uksed-aknad saaksid kinni ja hiljem maja valve alla.

Missugune on Teie töökeskkond?
Väga hea - olen tõesti väga rahul.

Mis Teile selle töö juures kõige rohkem meeldib? Mis Teile selle juures ei meeldi?
Kõige rohkem meeldib see, et lastest saab palju positiivsust. Tegelikult ma ütlen ausalt, et mina ei olegi ühtegi halba last näinud.  (Naerab.) Ma ei tea, mis ei meeldi. Ma pole hetkel veel aru saanudki, et mulle siin miskit ei meeldiks.

Kas lastega koos töötamine pigem annab või võtab energiat?
Ikka annab! (Naerab.)

Mida Teile teie töö annab?
No ikka väga palju positiivsust, ma ütlen. Just see lastega suhtlemine - mulle see sobib.

Milline on Teie elu väljaspool kooli?
Hobideks on ujumine, jalgrattaga sõitmine, metsas meeldib käia, aiatöö, lugemine.

Mis on teie tulevikuplaanid?
No mida siin enam tulevikku planeerin, eks aastaid on ka juba omajagu. Ma loodan, et ehk jõuab pensionini siin ära olla.(Naerab lõbusalt.)

Helgi Lamson`iga vestlesid 11. KO õpilased Dajana Juškin ja Daniel Kotkas.

Fotol Helgi Lamson. Foto autor: Dajana Juškina