Autor: Ilme Mõttus

Eripreemia vendade Liivide etlusvõistluselt Vaadatud 219 korda

- Uudis

Juba üle 30 aasta on igal kevadel toimunud piirkondlik ning vabariiklik vendade Liivide ja liiviliku loomingu etlusvõistlus.

Kahjuks sel aastal ei saanud etlusvõistlus toimuda traditsioonilisel viisil. Etlejad ei saanud minna Liivi Muuseumisse ning seal žürii ees esitada õpitud luuletust ning proosakatkendit.

Etlemishuviliste õpilaste rõõmuks ei jäänud aga võistlus pidamata. Konkurss viidi läbi konkursile laekunud sotsiaalmeedias postitatud videomaterjali hindamise teel. Iga osaleja valmistas ette, esitas peast ja salvestas videona ühe Juhan või Jakob Liivi luuletuse või proosakatkendi. Videoid hindas žürii, kuhu kuulusid Birgit Landberg ja Kaarel Targo Mustast Kastist ning Anu Tonts Vanemuisest. Osavõtjaid oli üle Eesti 50.

Meie kooli esindas 5.a klassi õpilane Grete Koppel (juhendajad Ilme Mõttus ja Anne Koppel), kes oli esitamiseks valinud Juhan Liivi luuletuse "Ma lillesideme võtaks".  Grete esitust hindas žürii eripreemiaga, ära märgiti tema hingestatud esitust.

Esitust on võimalik vaadata ning kuulata siit: