Rahvusvaheline veepäev 2020

Autor: Henri Ermel

Viktoriini auhind - torusall
Autor: Rando Treier

Vabariiklikult veeviktoriinilt auhinnalised kohad Elva Gümnaasiumi õpilastele Vaadatud 496 korda

- Kool meedias

22. märtsil oli rahvusvaheline veepäev, mida ÜRO eestvedamisel tähistatakse alates 1993. aastast. Sel aastal keskendus veepäev kliimamuutustele. Sellega seoses toimub igal aastal veebipõhine veeviktoriin. 23.-30. märtsil pani üle 3000 õpilase proovile oma teadmised Keskkonnaameti korraldatud veebiviktoriinis "Vesi ja kliimamuutused".

Kliimamuutuste pidurdamisele saab kaasa aidata igaüks, kas näidates head eeskuju oma tarbimisharjumustes, eelistades madalama süsiniku ja vee jalajäljega tooteid. Näiteks eelistada kohalikku toitu, süüa vähem liha ja vältida toidu raiskamist, muuta majapidamine säästlikuks ja kasutada kliimasõbralikku transporti.

Kõik küsimused olid valikvastustega ja valikus võis olla mitu õiget vastust. Seega tuli küsimustele vastamisel olla väga tähelepanelik. Kokku oli võimalik saada 72 punkti. Nädala jooksul vastati viktoriiniküsimustele 3553 korral. Kõigi viktoriinis osalejate vahel loositi välja 10 termotopsi, 20 torusalli ja 5 pilliroost joogikõrte komplekti. Auhinnad toimetatakse saajateni esimesel võimalusel, sõltuvalt eriolukorra lahenemisest.

Õpilasi osales 156 erinevast koolist. Elva Gümnaasiumist osales üle 160 õpilase 4.-9. klassidest. Meie kooli kaks õpilast said vabariiklikul viktoriinil auhinna vääriliseks: Henri Ermel (4.d klass), kes kogus viktoriinil maksimumpunktid ja sai auhinnaks termotopsi ning ja Rando Treier (6.c klass), kes kogus 70 punkti ja sai auhinnaks torusalli. Viktoriinist veel.

Palju õnne ka kõikidele teistele osalejatele, kes on nüüd jälle ühe kogemuse võrra rikkamad ja saavad mälestuseks virtuaalse diplomi.

Õpilasi suunasid veepäeva viktoriinil osalema õpetajad Geil Siim ja Evelin Toom.

Viktoriini auhind - veepudel
Autor: Henri Ermel