Eesti kirjanike loomingu tundmise võistlus
Autor: Heliise Riisaar

Emakeelenädal II kooliastmes Vaadatud 219 korda

- Uudis

II kooliastmes tähistati eelmisel nädalal emakeelenädalat.

Esmaspäeval toimus sõnavõistlus, kus lastel oli võimalus pakkuda ingliskeelse sõna footbag asemele ilusat eestikeelset sõna. Sõnu tuli kokku umbes sada. Võitjaks osutus sõna KÕKSIK. Sõna autor on 5.b klassi õpilane Karola Kalnapenkis.

Kõksik on väike pall, millega saab erinevaid trikke teha. Kõksikutega saavad vahetundides trikitada kõik Tartu mnt õppehoone õpilased.

Teisipäeval toimus aulas Eesti kirjanike loomingu tundmise võistlus. Igast klassist osales 3-liikmeline võstkond. Emakeeleõpetajad lugesid ette katkendeid erinevate kirjanike loomingust, nt Contra; E. Raud, K.J. Peterson. Kirjanike loomingut tundis kõige paremini 6.a klassi võistkond, kuhu kuulusid Stella Lümat; Elis Leppik ja Annagreta Johanson. II koha sai 5.a klassi võistkond koosseisus: Tristan Ilves, Kaur Nuia ja Kristjan Keps. Auväärse III koha saavutasid 4.a klassi õpilased: Triin Välk, Mai Mirtel Umblia ja Erika Hiiemäe.

Kolmapäeval kirjutasid 2-liikmelised võistkonnad luuletusi eesti keelest või Eestimaast. Kõik võistkonnad kasutasid erinevaid viise luuletuste kirjutamiseks, nt pidi kirjutama teemantluuletuse, haiku, tanka jne. Luuletused on üles pandud I korruse stendile. Neid on kõigil võimalik lugeda, kui me jälle oma armsas koolimajas kohtume. Senikaua nautimiseks 5.a klassi õpilaste Emili Mirteli ja Kristjani luuletus.

Üks keel

ilus, köitev. armas

kõlab

uhkelt.

Neljapäeval toimus keelejooks, kus klasside 3-liikmelised võistkonnad lahendasid QR-koodidesse peidetud harjutusi. Parima tulemuse sai 6.a klassi võistkond koosseisus: Meribel Pihelgas, Elis Leppik ja Titus Martinov. Järgnes 4.a võistkond, kuhu kuulusid Merlin Sarapuu, Gerda Joanna Nurmoja ja Gerd Johan Lessing. III koha sai 6.c klassi võistkond koosseisus: Berit Mõistus, Lenna Org ja Rasmus Aan.

Reedel toimuma pidanud parimate õpilaste autasustamine leiab aset hiljem.

Ilme Mõttus, Eve Vaigu ja Malle Luik tänavad teisi õpetajaid ja klassijuhatajaid emakeelenädala õnnestumisele kaasa aitamise eest.