4. klasside õppekäik Tõraveres Vaadatud 280 korda

- Huvitav ainetund

4. klasside õpilased osalesid loodusõpetuse tunni raames õppekäigul Tõravere Obervatooriumis. 4.b, 4.c. ja 4.d klassil oli võimalus osaleda õhtusel programmil. Õpilased said teada, kuidas nimetas vanarahvas erinevaid tähtkujusid meie taevas. Tegime väikese ringkäigu peamajas ja vaatasime erinevaid kosmosega seotud fotosid.

Õppekäik lõppes tähetornis teleskoobi tutvumisega. Kahjuks ei olnud seekord novembri alguses selget ilma ja taevatähed jäid teleskoobist nägemata. Meil õnnestus läbi videoprogrammi külastada erinevaid planeete, minna ajas tagasi ja edasi. Saime näha, milliseks muutub tulevikus Suure-Vankri tähtede asetus.

Saime katsuda pärsimetoriiti. Maa  ja Kuu mudeli järgi saime üle korrata, kuidas vahelduvad öö ja päev ning aastaajad ja miks peab ikka Maa telg olema suunatud Põhjanaela poole.
Tõravere Observatoorium 4. klasside õppekäik