Maia Kukk
Autor: Triinu Paas

110. Maia Kukk – elukestva õppe musternäidis Vaadatud 323 korda

- 105 vilistlaslugu

Palupera piirkonna koordinaator Maia Kukk on Elvas elanud 59 aastat. Elva valda tuli Maia elama Võrumaalt, sest toona leidsid tema vanemad, et maalt tulnud perele on igati sobilik paljude männipuusalude ja kahe järvega väike linn Tartu külje all, kus on hea rongi- ja bussiühendus Tartu linnaga.

Maia on Elva vallas kokku töötanud 24 aastat. Praegu on Maia Palupera piirkonna koordinaator ning Hellenurme Raamatukoguhoidja.

Missugustel ametitel oled töötanud?

Olen töötanud personalijuhtimise alal. Ülikoolis oli tööõigus minu erialane spetsialiseerumine. Töötasin selles valdkonnas Tartu leivakombinaadis ja jalatsivabrikus. Hiljem jätkasin nahkgalanteriikombinaadis tootmise juhtimise ja müügitöö alal.

1996. aastal sattusin tööle Elva Linnavalitsusse linnavaraspetsialisti ametikohale konkursi korras, sealt edasi edutati mind linnasekretäriks. 2013. aastal lõpetasin töö linnavalitsuses seoses pensioniea saabumisega. Pärast väikest puhkust jätkasin ajutiselt Rannu vallasekretärina ja edasi Palupera vallas sekretärina.

Milline neist on olnud põnevaim töö?

Põnevaim oli müügitöö aeg. Sõitsin palju mööda vabariiki ringi, käisin nahkgalanteriikaubaga laatadel ja messidel. Kõik vabariigi teed ja linnade tänavad olid mulle hästi teada ja tuttavad. Sel ajal õpetasin kolmele algajale autojuhile selgeks isegi Tallinna linna liiklusskeemi, kuigi minul endal ei ole kunagi juhiluba olnud.

Mis Sulle praeguse töö juures kõige rohkem meeldib?

Suhtlemine kohalike inimestega ning see, et saan anda neile tööalast nõu ja pakkuda abi erinevate küsimuste lahendamisel.

Mis on olnud Sinu kõige suurem töövõit?

Olen jäänud tiirlema elukestva õppe karusellis ning olen täna veel heas töövormis. Püüan igati ennast täiendada ja hoida kursis tööks vajalike ning kohalike asjadega. Kuna töös kasutan mitmeid arvutiprogramme, siis pean ennast ikka täiendama. Käin kursustel ja väga palju saan selgeks nö ise pusides. Tööasjades olen paindlik ja õpihimuline. Minu moto on: Õnneks on vaja õppida.

Viimati oli suur väljakutse Hellenurme Raamatukogu ümberkolimine Palupera teenuskeskuse ruumidesse ning selle tegevuse taaskäivitamine. Siis ei tahtnud aega kaotada ja raamatukogu ega teenuskeskuse uksi kinni hoida – paralleelselt käis remont ja kõik teenused olid kättesaadavad. Seoses ümberkorraldustega õppisin ära kõik raamatukogu tööga seonduva, aga seda paljuski endise juhataja abi ja nõuga. Alustasin ka raamatukogudevahelise laenutusega – peamiselt toon teavikuid Elva raamatukogust. Rassimist ja tegemist oli ka teenuskeskuse teise korruse ruumide ettevalmistamisel remondiks ja elanike sissekolimiseks. Mittevajalik ja kasutuseta kraam tuli ruumidest välja viia. Praeguseks on elanikud ennast rahulikult sisse seadnud.

Millega meeldib Sulle vabal ajal tegeleda?

Vabal ajal tegelen palju lastelastega, neid on mul kokku viis. Kui kõik lapselapsed koos on, käime ära näiteks spaas. Veel tegelen koduaiaga ning koon kangastelgedel.

Kuidas olete seotud Elva Naisseltsiga?

Naisseltsiga olen seotud juba üle 20 aasta. Seltsi kutsus mind juhatuse esinaine Mare Nõmmik ja paari aasta pärast sokutas ta sujuvalt seltsi juhtimise töö mulle. Olen ka praegu seltsi liige ning osalen kangastelgedel kudujate sektsiooni töös. Käin kudumas nii nädala sees peale tööd kui ka nädalavahetustel.

Mis on Sinu lemmikkoht Elva vallas?

Minu lemmikkoht, mille ees mul tekib teatud respekt, on Elva linna kõige ilusam hoone – Tartu maanteel asuv koolihoone. Kesklinnas käimiseks valin enamasti Arbi järve ümbruse teerajad.

Milline on Sinu lemmikraamat?

Klassika, Charlotte Brontö, Jane Eyre. Teatud osasid olen isegi lugenud korduvalt. Ning kõik filmid, mis selle raamatu põhjal on tehtud, olen ma otsast lõpuni läbi vaadanud ning läbi analüüsinud nii näitlejad kui ka žüsee.

Varem sai ikka rohkem loetud, kuid praegu pole enam nii palju vaba aega.

Mida soovitaksid Elva valla inimestele?

Hoidkem korras oma elukoht, krunt ning selle lähiümbrus.

Millised ootused on Sul valla arengu suhtes?

Eks valla areng sõltub ikka valla rahakotist, kuid loodan, et valla arengu osas küsitakse alati ka rahva arvamust. Mina eelistan palju jalgsi ringi liikuda ning soovin, et linna kõnniteed oleksid heas korras ning talvel hästi hooldatud.

Soovin, et lähiajal saaksid korda ka Elva surnuaia auklik sisetee ja parkimisala. Ootan, millal valmib valla puhkealade kontseptsioon ning millal paigaldatakse kõikidesse bussipeatustesse, kus rahvas alati ootamas, ootepaviljonid.

Kes on Sinu eeskuju?

Ei ole endale elus ühtegi kindlat eeskuju seadnud. Olen alati jäänud iseendaks ja teinud asju nii, nagu mina õigeks pean.

Millest unistad?

Reisimisest uutesse paikadesse. Mulle meeldiks väga näha erinevaid rahvaid ja kultuure, igas paigas külastan kirikuid. Olen praegu juba väga erinevates paikades käinud, kuid nüüd sooviks minna näiteks Vietnami või Indiasse. Kõige kaugeim paik, kus käinud olen on Dubai. Minu esimene reis oli Egiptusesse ning mind võlus väga Punane meri. Üks koht kuhu võiks ikka ja jälle tagasi minna ja avastada on Sankt-Peterburg ja selle imeline arhitektuur.

Mis on Sinu elu moto?

Praegusel hetkel püsida heas vaimses ja füüsilises vormis, et olla tööalaselt kasulik ning toeks oma lastele ja lastelastele.

Olen nõustunud oma vanematega elukoha valikul ja soovin, et minu perekond nõustub minuga.