Madis Parksepa loeng teemal „Noorte psüühika ja suhted vanematega“ Vaadatud 528 korda

- Lastevanemate koolitus

5. detsembril toimus Tartu mnt koolimajas Viljandi haigla psühhiaatriakliiniku juhataja Madis Parksepa loeng teemal „Noorte psüühika ja suhted vanematega“.

Loengul tutvustati enamlevinud psüühikahäireid ja nende tagamaid, samuti anti ülevaade eakohastest muutustest noorte psüühikas ja käitumises ning tõdeti, et iga kummalise käitumise taga ei ole ilmtingimata psüühikahäire.

Õhtu jooksul saime teada, et lastel ja noortel avalduvad psüühikahäired enamasti käitumis- ja õppimisraskustena. Eelkõige tuleb tähelepanu pöörata muutustele õppeedukuses ja sotsiaalsetes suhetes.

Osalejatele pandi südamele, et kõige olulisemaks noorte psüühikat toetavaks faktoriks on regulaarne hooliv kontakt täiskasvanuga. Alahinnata ei tohi ka tervislikke eluviise, mille alla kuulub füüsiline aktiivsus, piisav uni ja tasakaalustatud toitumine.