10/20 aastat tagasi.13 Vaadatud 247 korda

- 10 ja 20 aastat tagasi

10 aastat tagasi.

Kultuurikeskuses „Sinilind” linastus Elva kooli vilistlase Joosep Matjuse dokumentaalfilm „Vanamees ja põder”. Film võitis 7. rahvusvahelisel Matsalu loodusfilmide festivalil peapreemia. Filmiesitlusel oli kohal ka autor ja vastas vaatajate küsimustele.

Filmivõtted kestsid kaks septembrikuud. See loodusfilm oli võitnud preemiaid ka Saksamaal ja Venemaal.

20 aastat tagasi.

Mälestati legendaarset Elva koolijuhti Arvo Mälbergi, tähistades tema 75. sünniaastapäeva. Koguneti tema viimsesse puhkepaika Elva metsakalmistul. Seal meenutasid oma sõnavõttudes Arvo Mälbergi kui Elva linna patriooti ja üllaste ideedega inimest, kes püüdis oma mõtteid ka ellu viia. Sõna võtsid Imbi Härson, Karl Muru, Herold Saare ja Helmi Võhma. Hiljem jätkus Arvo Mälbergi elu ja tegevuse meenutamine muuseumi saalis, kuhu oli kogunenud poolsada elvalast.

Esimest korda kooli ajaloos korraldati Puiestee tänava õppehoones seitsmendate klasside pidulik vastuvõtt, kus ühtlasi pandi proovile ka nende „küpsus” uude majja asumisel. Proovile panijaks oli 9a klass, kes korraldas erinevaid võistlusi seitsmendike vahel. Kogu ürituse võis lugeda kordaläinuks – esimese korra kohta oli see päris hea, leidis huvijuht Ulrike Ustav.