Martin Kimmel 4.d klassile ette lugemas
Autor: Jaanus Tikka

Ettelugemispäev II kooliastmes Vaadatud 222 korda

- Uudis

Igal aastal 20. oktoobril tähistatakse Eestis ettelugemispäeva. Selle päeva eesmärk on tõsta raamatu- ja lugemishuvi ning väärtustada ettelugemist kui kuulajat arendavat lugemisvormi.

Elva gümnaasiumi II kooliaste pidas ettelugemispäeva 17. oktoobril. Seekord olid ettelugejateks kooli uued töötajad, kes on liitunud meie kollektiiviga sel või juba eelmisel aastal. Tekstid, mida ette loeti, olid kõik pärit Juhani Püttsepa loomingust. J. Püttsepa valisime sellepärast, et tahtsime lastele tutvustada kohalikku kirjanikku ning tema loomingut.

4. klassidele loeti ette katkendit raamatust "Vapramäe Vapu".  Lugejateks olid Alari Talv, Kai Kull, Ester Muni ja Martin Kimmel. 5. klasside õpilastele loeti raamatust "Mustad linnud" ette pala pealkirjaga "Vimm punaste autode vastu". Lugejateks olid Helen Kann, Monika Tasa, Kaisa Karjane ja Kati Ruljand. Kõige vanematele õpilastele loeti ette katkend J. Püttsepa raamatust "Lauajupi Madonna". Lugejateks Reelika püll ning Tõnis Parksepp.

Enne lugemist rääkisid külalised natuke endast ning õpilased said soovi korral neile ka küsimusi esitada. Pärast lugemist täitsid lapsed rühmades töölehti. Õpilased pidid ristsõna ja salakirja lahendama, täherägastikust sõnu otsima, tundmatute sõnade tähendusi seletama  ning küsimustele vastama.

Üritusega innustati õpilasi lugema ning näidati, et lugemine võib pakkuda toredaid elamusi vaba aja sisustamiseks.

Lõpetuseks tänan veelkord ettelugejaid, ürituse korraldajaid ja üritusele kaasaaitajaid. Eriline tänu Jaanus Tikkale, kes selle kõik jäädvustas.

Pilte üritusest saab vaadata aadressilt https://www.elvag.edu.ee/%C3%95ppeaasta-2019-2020/0/view/988/

Ilme Mõttus

eesti keele õpetaja