1. september 10 ja 20 aastat tagasi Vaadatud 999 korda

- 10 ja 20 aastat tagasi

Elva Gümnaasiumi kodulehel hakkab sellest õppeaastast ilmuma uus rubriik "Elva kool 10 ja 20 aastat tagasi". Seal hakatakse lühidalt avaldama nüüd juba tegevuse lõpetanud "Elva Postipoisi" kirjutisi meie koolist.

20 aastat tagasi.

Elvas kaks kooli – Elva Algkool ja Elva Gümnaasium.

Algkooli direktor Kai Kivipõld andis teada, et I klassi läks 1. septembril 90 õpilast ja et algkoolis on plaanis avada arvutiring.

Gümnaasiumi direktor Ain Jõesalu tutvustas uut kooli kodukorda, kus kõik õpilased peavad kandma vahetusjalatseid ja gümnaasiumi noormeestel on igapäevaselt kohustus riietuda ülikonda ning kanda lipsu. Muutus ka hindamisjuhend, kus õppeveerandi hinded pannakse välja arvestuste ja suurte kontrolltööde alusel.

Uuendusena avati gümnaasiumi juures kaugõppeosakond.

10 aastat tagasi.

Kooliaasta algas 1. septembril kell 11 lauluväljakul

I klassi läks 66 õpilast ja direktoriks oli Matti Kangor. Koolis oli välja kujunenud kolm õppesuunda: humanitaar-, reaal- ja tehnoloogiline. Suvel tehti õppehoonetes remonti 1,5 miljoni krooni eest. Puiestee õppehoone sai uue kaasaegse valgustuse. Riigieksamite tulemuste järgi paiknes kool vabariigis 62. kohal (koos kaugõppeosakonnaga 158. kohal). „Postipoisis” oli endise õppealajuhataja Kalle Jürgensoni ja abilinnapea Toomas Järveoja vahel arutelu selle üle, kas selle tulemusega võib rahule jääda või mitte.