Ajakirja Käsitöö konkursi "Kodule valminud käsitöö" rahvahääletus on avatud! Vaadatud 779 korda

- Huviringid

Kodu, suvekodu, kodukoht, kodukool, kool kui kodu… Koolis on mõnus olla, kui see on nagu kodu.

Nende koduste tujupatjade idee sai alguse eelmisel kevadel meie kooli piknikul. Kogu koolipere sai kaasatud- käsitööõpetaja kääris kanga väikestele lauatelgedele, õpetajad kerisid annetatud lõngatokid väikesteks värvilisteks keradeks ja lapsed saidki kangakudumisega algust teha. Need on tujupadjad- iga kangasse kootud triip on selle kudunud lapse hetketuju värvi. Mõni triip on rõõmus, mõni tasandab emotsioone, mõni soodustab suhteid inimeste vahel, mõni soosib keskendumist ja mõtisklemist, mõni kaitseb tundemaailma, mõni muudab elurõõmsamaks ja mõni vabastab stressist. Iga triip aga väljendab laste armastust käsitöö tegemise vastu.

Nendel patjadel istuda on mõnus ja kodune tunne, nendel patjadel istudes tekib veel üks tuju- käsitöö tegemise tuju.

Tujutriibud kudusid Elva Gümnaasiumi algkoolimaja lapsed, triibukangad õmbles patjadeks käsitööõpetaja Pille.

Oma hääle saad anda ajakirja Käsitöö facebooki lehel või siin:
konkurss.ohtuleht.ee/kodukasitoo