Miks ma tahtsin jätkata õpinguid Elva Gümnaasiumis? Vaadatud 1337 korda

- Personaalia

Seitsmendas klassis öeldi meile juba, et on oht meie kooli, Puka Keskkooli, gümnaasiumiosa sulgemisele. Õnneks tollel ajal jäi see sulgemata ja lasti tolleaegsetel üheksandikel meie koolis õpinguid jätkata. Järgmisel aastal öeldi meile uuesti, et gümnaasiumiosa tahetakse sulgeda, ja nii ka tehti. Üheksandikel lasti lõpetada, kuid nad pidid valima uue kooli, kuhu edasi minna. Tolleaegsed kümnendikud, üheteistkümnendikud ja kaheteistkümnendikud said Puka Keskkoolis oma õpingud ära lõpetada, kuid uusi kümnendikke enam ei võetud. Kui tuli minu kord lõpetada, pidin ka mina uue kooli valima. Algselt olid mul mõttes Tartu koolid ja Elva Gümnaasium. Kuna Puka Keskkoolis oli vähe õpilasi, ligikaudu 80 õpilast, siis ma ei ole väga harjunud suurte koolidega, seetõttu välistasin Tartu koolid. Elva Gümnaasium oli mu kodukohale lähemal  kui Tartu ja see oli ka üks põhjustest, miks ma valisin Elva kooli. Mul oli varem siin koolis juba tutvused sees ja see oli teine põhjus, miks ma siia tulin. Ma sain endale kõige lahedama ja toredama klassi ja meil on kõige parem ja sõbralikum klassijuhataja.

Kui tulin Elva kooli vestlusele, nägin direktorit, klassijuhatajat ja õppealajuhatajat. Vestlusel tundusid nad nii sõbralikud, kuid hiljem tuli välja, et nad on veel sõbralikumad, kui mulle tundus.

Kui oli esimene koolipäev, läksime Elva Laululavale aktusele. Tollel ajal ei suhelnud ma veel kellegagi, peale Andero, kes minuga koos Puka koolist Elva tuli. Kui algasid tunnid, hakkasin vähehaaval teistega suhtlema. Vähem kui nädala ajaga teadsin juba peaaegu kõikide nimesid ja suhtlesin peaaegu kõigiga.

Ma valisin kodanikukaitse seepärast, et mind huvitab riigikaitse, enesekaitse ja kõik selline, mis puutub riigi ja oma enda kaitsmisesse.

Ma ei kahetse, et siia kooli tulin. Olen väga rahul oma klassikaaslaste ja klassijuhatajaga. Ka kõik teised õpetajad on väga toredad ja sõbralikud.

Triin Kask