Autor: Sven Tupits

Selgusid õpilaste teadusfestivalile pääsenud algklassiõpilaste uurimistööd! Vaadatud 689 korda

- Kool meedias

Tekst: Ene Veiksaar, fotod: Sven Tupits

15. märtsiks selgusid Õpilaste teadusfestivalil (ÕTF) osalevad algkoolide projektid. Kokku esitati 42 taotlust ja 25 neist pääseb festivalile, mis toimub Tartus, ERMis 16.-17. aprillil.

Õpilaste teadusfestivali projektijuht Margit Lehise sõnul oli huvi eelmise aastaga võrreldes suurem ja taotlusi esitati rohkem. Kõige enam oli loodusteadusi puudutavaid uurimistöid. Samas tuli konkursile päris palju ka sotsiaalvaldkonna alaseid töid, milles õpilased uurisid oma eakaaslaste või koduste harjumusi.

„Hinnati uurimusliku osa olemasolu ning teema uudsust ja põnevust, mille põhjal tegi hindamiskomisjon otsuse, kas töö võiks osaleda teadusfestivalil või mitte. Need olid peamised valikukriteeriumid,“ selgitas Margit Lehis. „Kui lapsed ise tundsid, et uuritav teema neid huvitab ja haarab, siis tuli töö reeglina ka hästi välja“.

Vaata täispikka artiklit vajutades siia.