Koolitus
Autor: Evelin Pihlak

Aktiivsete ainetundide koolitus Vaadatud 454 korda

- Liikuma kutsuv kool

Aktiivsed ainetunnid ja liikumispausid - see on kooli võimalus pakkuda õpilastele huvitavamaid tunde, mõelda ise kaasa, teha rühmatöid ja palju muid lahendusi nutikaks teadmiste omandamiseks. Reedel, 15.märtsil toimus Elva Gümnaasiumis kõigile huvilistele Liikuma Kutsuva Kooli töörühma poolt korraldatud koolitus “Akiivne ainetund”. Lektoriteks olid Tartu Kesklinna kooli õpetajad Gerttu Vaher ja Kadri Liblik, kes ise õpetajatena peavad oluliseks õuesõpet, aktiivseid ainetunde ning liikumispauside tegemist tundides. Anti praktilisi näpunäiteid, tutvustati õppevahendeid - mis saab olla parim õppimise viis kui õpetajalt-õpetajale. Koolitust ilmestasid väga vahvad liikumispausid. Õpetajatele on toeks  samuti Tartu Ülikooli Liikumislabori poolt õppevahendid, ideepank, materjalid ja Liikuma Kutsuva Kooli võrgustik. Elva Gümnaasiumi töörühm jätkab oma tegemisi, et õppimine ja liikumine tooks õpilastele rohkem koolirõõmu.