Jaanika Saar

Intervjuu vilistlasega Jaanika Saar Vaadatud 796 korda

- 105 vilistlaslugu

1. Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Peale Elva Gümnaasiumi lõpetamist oli olulisim leida kõnetav eriala, mida edasi õppida. Kunstiõpetuse tunnid olid alati olnud ühed lemmikutest. Võib-olla sellepärast, et algklassides kunstiõpetajaks olnud Luige Raudsik tundus mulle nii huvitav ja inspireeriv inimene. Viimastes klassides hakkas mulle huvi pakkuma kunstiajalugu, kunstiõpetuse tundi siis enam kahjuks ei olnud, aga õpetaja Helle Saue oli. Ta on ka väga särav inimene! Igatahes, olen ma siiralt tänulik kõikidele värvikatele õpetajatele! Eks viimastest klassidest see huvi arhitektuuri vastu alguse saigi. Aga olulisemad sündmused on kindlasti olnud kõrgkoolide lõpetamine, laste sünd, iga päev erialase töö tegemine.

2. Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Elukutselt olen arhitekt ja töötan Elva vallavalitsuses vallaarhitektina. Peres kasvab kaks last. Minu hobid on seotud elukutsega ning ka laste hobid on osaliselt minu hobid. Aeg-ajalt võtan kätte ka pintsli või hoopis sukavardad.

3. Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Appi, kui ammu see oli - on vast esimene mõte. Meelde tulevad seitsmendas klassis peetud koolidiskod, suusatunnid ja kuidas lõhnas kooli kelder, missugust värvi olid garderoobi uksed, klassi seinad jne. Aga tore on see, et mul on Elva kooliga endiselt seos.

4. Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks

õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.

Ma arvan, et ma olin ja olen töökas, kohusetundlik ning ambitsioonikas. Mu eesmärk oli alati jõuda ülesande lahenduseni. Veidi ühest naljakast juhtumist ka - ma arvan, et kõik mäletavad neid klassiruumide seina sisse ehitatud kappe. Seal istus ikka üsna tihti keegi tunni ajal varjus. Vahel mindi sinna ka keset tundi. Õpetaja ei märganudki, et mõned lapsed on kadunud. Teine naljakas juhtum, mis tagantjärele tundub isegi õudne, on seotud ühe klassivennaga, kes kiikus tooliga klassiruumi tagaseinas. Kuidagi õnnestus tal kogemata tabada sirkliga üle õla seinakontakti. Pauk oli korralik ja pool koolitiiba oli korraks pime, kuid ega keegi ei rääkinud ka, mis juhtus.

5. Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Eelmisel aastal õnnestus mul anda kümnendale klassile valikainena arhitektuuri ja sisearhitektuuri loenguid. Mu tütar käib Elva Gümnaasiumis ja tõenäoliselt alustab seal paari aasta pärast kooliteed ka mu väike poeg.

6. Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Tahaksin rohkem oma lastele näidata erinevaid maid ja kultuure. Eks me käime ka, reisimine on ju huvitav.

7. Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Ma soovin, et selle kooli õpilasterida kasvaks ning et jaguks säravaid õpetajaid ja piisavalt innovaatilisi õppemeetodeid.