Teele Laur

Intervjuu vilistlasega Teele Laur Vaadatud 982 korda

- 105 vilistlaslugu

Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus pärast Elva kooli lõpetamist?

Eks neid suuremaid ja väiksemaid õnnestumisi on elus ikka küllalt. Peale põhikooli lõpetamist teadsin, et tahan minna ülikooli maastikuarhitektuuri õppima. Hetkel võin olla enda üle uhke ja öelda, et täpselt see, mis toona soovisin, on täide läinud ja oman magistrikraadi (tehnikateaduste kraad) maastikuarhitektuuris.

Teine veel olulisem sündmus on kindlasti minu tütre, Loore, sünd. Lapsed kasvatavad meid elu lõpuni ja lisavad elule väga suurt lisaväärtust.

Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Hetkel olen toiduainetööstuses tootmisjuht. Lisaks põhitööle, tegelen hobikorras ka erialase tööga ehk teen detailplaneeringuid. Ka käsitöö ja lilledega tegelen jätkuvalt, nagu kooli ajalgi. Olen mitmeid pulmi kaunistanud erinevate lilleseadete ja kohakaartide, fotoalbumite ja muu seesugusega. Muidugi on endiselt minu elus koht laulmisel, mida hetkel praktiseerin kooris laulmisega.

Lisaks töödele/hobidele on mul hallata suhteliselt suur majapidamine Tartu lähistel ja muidugi väga suur osa ajast läheb minu perele, minu kallile lapsele ja elukaaslasele- nemad on tähtsamad, kui kõik muu.

Mis on esimene mõte, kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Eks ikka vanad toredad mälestused. Mida vanemaks saad, seda rohkem saad aru, kui vahva ikka koolis käia oli. Kõik need toredad koolikaaslased ja muidugi väga toredad õpetajad. Õpetajad Simson, Lastik, Toomeste, Ollino, Joosep, Saue, Keil, Allik, Kalmus, Pajor, Kuresoo. T., on need, kes kõik on minu arusaamu ja teadmisi kas rohkemal või vähemal määral mõjutanud ja keda alati jään hea sõnaga mäletama, kui meenutan Elva Gümnaasiumi. Aitäh teile, teadmiste ja heade mälestuste eest!

Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teadasaamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.

Mingit aega sai koolis kohvikut peetud. See oli väga vahva aeg ja andis kindlasti kaasa palju kasulikke kogemusi edasiseks eluks. Elavdasime koolielu ning enda majanduslikku mõttemaailma.

Ma olen loomult tegelikult väga kohusetundlik ja mitte eriline korra rikkuja, aga pean tõdema, et ega ma päris korralik õppur olnud ja natuke laiskust jätkus ka. Mind on alati huvitanud rohkem kuidas asjad päriselt käivad, mitte kuivem teooria osa. Eks palju luges kindlasti ka ümber olev seltskond ja mis head mõtted teistele pähe tulevad. Suuri rumalusi siiski korda ei saadetud ja üldjoontes võin lugeda ennast täitsa normaalseks tavaliseks noorukiks. Kunas veel rumalusi korda saata ja lollitada, kui mitte kooli ajal. Võin kindlalt väita täna, et vägagi mitmed tolleaegsed kooliõpetajad võivad olla minu üle uhked. Endiselt mäletan ja oskan batika tehnikas kangast värvida, tunnen ennast vägagi koduselt köögis askeldades leiba või saia küpsetades, harjutan vahel lapselegi mõned saksa keelsed sõnad selgeks, pean tervisesporti au sees, töö juures käib igapäevaselt matemaatika, oma magistri õpingud ja magistritöö tegin inglise keeles ja nii edasi. Küll tõden, et siiani pole pidanud trigonomeetriat elus kasutama, aga kes teab, mis elu toob...

Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Peale väga toreda sõpruskonna, kelle koolis käies sain, kahjuks midagi.

Mis on Su elus veel tegemata, mida tahaksid teha, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Tahaksin luua enda ettevõtte, mis oleks seotud loodusega ja/või käsitööga, midagi ise valmistada. Selleks pole veel head mõtet tulnud, aga küll ta üks kord ikka tuleb ka. Kui see õige mõte on olemas, siis arvan, et leidub ka aeg ja oskus leida piisav hulk raha teostamiseks.

Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Loodan, et Elvas ikka jätkuks lapsi ja õpetajaid, kes koos sooviksid areneda ning luua head koolikeskkonda ning mälestusi, mida meenutada .