Autor: Foto: Õpetajate leht 2.12.2016.

Lastevanemate koolitus Vaadatud 1846 korda

- Lastevanemate koolitus

22. märtsil toimus Elva Linnaraamatukogu kaminasaalis lastevanematele koolitus teemal “Tänapäeva lapsed ja meie kooskasvamised”. Lektoriks oli Tartu Herbert Masingu kooli direktor Tiina Kallavus, kes  on sarnaseid koolitusi läbi viinud juba aastaid ning ta on tuntud kui kaasahaarav, eluline, hea huumori ja suurte kogemustepagasiga lektor. Tiina Kallavus rõhutas, et lapsevanem peab eelkõige iseendaga hästi läbi saama ning leidma aega endale meeldivateks tegevusteks. Siis on tal piisavalt ressurssi ka oma last aidata ja talle eeskujuks olla. Tuleb jälgida, et ööpäevas valitseks tasakaal: 8 tundi und, 8 tundi tööd ja 8 tundi naudinguid! Nii täiskasvanutel kui lastel. Tiina Kallavuse arvates on hea lapsevanem natuke pime, kurt ja tumm. Keeruliselt käituva lapsega tuleb valida lahinguid, kõiki tegevusi/käitumisi/sõnu ei pea märkama. Tuleb märgata rohkem positiivseid arenguid, olla ise eeskujuks ja väljendada siiralt oma mõtteid ja tundeid. Kõlama jäi veel see, et tänapäeval on suurimaks probleemiks ekraanid. Lapsi ei tohi unustada ninapidi ekraani. Nad tuleb kaasata oma tegemistesse, sest kõige suurem väärtus on kvaliteetselt koosveedetud aeg.