1.b avas projektihooaja Vaadatud 1560 korda

- Huvitav ainetund

III trimester on üsna tegevusterohke ja põnev. Alustasime oma miniteadustöödega. Teeme neid nii, kuis keegi jõuab. Ja mida keegi just soovib teha. Kas siis teeb miniuurimistöö - uurib looma - tema eluviisid, välimus, pereelu mt. Või siis katsetab kodus, kuidas õnnestub aknalauakasvuhoones taimede kasvatamine. Või valmistab ette katseprojekti, mida siis klassikaaslastele tutvustab. Või hoopiski meisterdab liikuvvahendi plastpudelist, kummirõngastest ja muust ning uurib, kuidas see kõik töötab. Mis mille käivitab (mootorit ei kasuta). Katseprojektide tegemisel on abiks raamat "365 igapäevast katset kodulaboris" ja erinevad katsete videod youtubes. Teeme katseprojekte ka koolis. Teeme koos katse, uurime kogu klassiga, mis toimus ja miks toimus. Kõik individuaalprojektid dokumenteeritakse ja köidetakse personaalsesse teaduskausta. Sinna tahame köita kõik I kooliastmes tehtud miniteadustööd.

Hetkel on käimas ühisprojekt - Pehme muna. Panime nädal tagasi muna äädikasse likku ja vaatame esmaspäeval, mis välja tuli. Kas tõesti munakoor muutub pehmeks ja vetruvaks? Või siiski mitte? Ja kui, siis mis munaga juhtus?

Videot näeb SIIT

Tekst, fotod ja video:  Külli Korol